Obręb ewidencyjny · złotowski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Stawnica, złotowski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Stawnica (Stawnica), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 784zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
180 000zł
Mediana powierzchni ?
63,0m²
Liczba transakcji ?
5
- 25 czerwca 2024 – 25 czerwca 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaStawnica to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 53 transakcje.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 784 zł/m², a mediana powierzchni 63,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 3 784 zł/m² | 180 000 zł | 63,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 8 | 16 zł/m² | 39 369 zł | 1 903,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Złotów; część danych: powiat złotowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 167 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 030 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 59 963 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 6 846 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat złotowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +3,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +31 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie złotowskim w 2025 roku: 6 846 zł miesięcznie. To 73,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 119,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 167 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Złotów mieszkało 10 077 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 3,8%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 31 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 16,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 14,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,5%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie złotowskim 12,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie złotowskim w 2025 roku: 5,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,1% do 5,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 430 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 119,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,3 do 5,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
6 846 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 430 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
73,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
10 077osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 138osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
4 939osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 707osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 834osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 407osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 662osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 467osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+31 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
3,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
161
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
130
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
9 816
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
8 428
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2026, 52,9 m²
67, Stawnica
180 000 złCena za metr kwadratowy: 3 403 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,9 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2025, 86,2 m²
1, Stawnica
340 000 złCena za metr kwadratowy: 3 944 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,2 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 listopada 2025, 85,4 m²
1, Stawnica
325 000 złCena za metr kwadratowy: 3 806 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 85,4 m²
- 5 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2025, 37 m²
65, Stawnica
140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 784 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 lipca 2024, 63 m²
67, Stawnica
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 270 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2024, 52,8 m²
3, Stawnica
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 030 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,8 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lutego 2024, 53,1 m²
2, Stawnica
139 000 złCena za metr kwadratowy: 2 618 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,1 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 października 2023, 52,4 m²
2, Stawnica
203 000 złCena za metr kwadratowy: 3 874 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,4 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2023, 110,6 m²
64, Stawnica
180 000 złCena za metr kwadratowy: 1 627 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 110,6 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2023, 54,1 m²
68, Stawnica
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 403 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,1 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych