Handlowo-usługowe · Ceny transakcyjne
powiat lubiński
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 8 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 378zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
377 000zł
Mediana powierzchni ?
72,6m²
Liczba transakcji ?
9
- 8 października 2024 – 8 października 2026 · 9 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat lubiński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 21 070 transakcji.
Handlowo-usługowe: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 378 zł/m², a mediana powierzchni 72,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 679 | 6 881 zł/m² | 324 000 zł | 48,0 m² |
| Garaże Niska próba | 140 | 1 893 zł/m² | 40 000 zł | 22,3 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 9 | 5 378 zł/m² | 377 000 zł | 72,6 m² |
| Biurowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Produkcyjne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 26 | 3 425 zł/m² | 90 000 zł | 29,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 462 | 96 zł/m² | 118 500 zł | 1 058,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 350 | 67 zł/m² | 85 000 zł | 1 094,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 36 | 7 866 zł/m² | 967 500 zł | 117,5 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 200 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 949 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 11 360
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 11 222 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Handlowo-usługowe
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 kwietnia 2026 |
Różana 1B, Obora
Lokal
|
350 000 zł | 3 945 zł/m² ? | 88,7 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 4 marca 2026 |
Polna 4, Lubin
Lokal
|
738 000 zł | 6 024 zł/m² ? | 122,5 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 19 stycznia 2026 |
Polna 4, Lubin
Lokal
|
525 000 zł | 4 759 zł/m² ? | 110,3 m² | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 28 października 2025 |
Różana 1B, Obora
Lokal
|
377 000 zł | 6 674 zł/m² ? | 56,5 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 18 czerwca 2025 | 980 000 zł | 8 376 zł/m² ? | 117,0 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 | |
| 23 kwietnia 2025 |
Kwiatowa 5D, Lubin
Lokal
|
390 000 zł | 12 978 zł/m² ? | 30,1 m² | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 10 stycznia 2025 |
Chobieńska 25B, Ścinawa
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
50 000 zł | 519 zł/m² ? | 96,4 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 13 listopada 2024 |
Tysiąclecia 8, Lubin
Lokal
|
250 000 zł | 5 378 zł/m² ? | 46,5 m² | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 15 października 2024 |
Głogowska 5a, Ścinawa
Lokal
|
32 500 zł | 1 329 zł/m² ? | 24,5 m² | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 15 października 2024 |
Głogowska 5a, Ścinawa
Lokal
|
32 500 zł | 726 zł/m² ? | 44,8 m² | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Handlowo-usługowe” w powiecie lubińskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych