Przejdź do treści

Budynki · Ceny transakcyjne

powiat mogileński

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0409

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Od 18 czerwca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 1 z 284 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów.

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni użytkowej ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 18 czerwca 2024 – 18 czerwca 2026 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

284

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 1 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

308 347zł

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

949m²

Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych

1kondygnacja

W 64 z 124 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat mogileński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 6 095 transakcji.

Budynki: 1 transakcja w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 18 czerwca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 1 z 284 sprzedaży budynków w tym obszarze, a medianę ceny za metr kwadratowy budynków pokazujemy od 5 takich aktów. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 308 347 zł, a mediana powierzchni działek 949 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 261 4 754 zł/m² 250 000 zł 51,8 m²
Garaże Niska próba 11 1 718 zł/m² 34 000 zł 19,9 m²
Handlowo-usługowe 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 3 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 135 75 zł/m² 78 883 zł 998,0 m²
Działki rolne 256 23 zł/m² 66 488 zł 1 677,0 m²
Działki pozostałe 3 brak danych brak danych brak danych
Budynki 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat mogileński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    130 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 555 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    49,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 518 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 892 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat mogileński
    Liczba mieszkań w próbie
    1 650

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mogileńskim w 2025 roku: 7 892 zł miesięcznie. To 84,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 130 000 zł — z 1 595 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mogileńskim 12,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 983 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mogileńskim w 2025 roku: 10,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,8% do 10,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 892 złmiesięcznie

    +137,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    84,2%

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,0%

    −5,8

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,8

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 15 października 2025, 183 m²

      Dębowa 6, Mogilno

      520 000 złCena za metr kwadratowy: 2 842 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 183 m²
    2. Sprzedaż budynku, 21 stycznia 2022, 78,05 m²

      4D, Wiecanowo

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 3 331 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 78,05 m²
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż budynku, 20 kwietnia 2020, 86 m²

      Kalinowa 6, Świerkówiec

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 2 209 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 86 m²
    4. Sprzedaż budynku, 3 października 2019, 77 m²

      15, Szerzawy

      298 000 złCena za metr kwadratowy: 3 870 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 77 m²
    5. Sprzedaż budynku, 3 września 2019, 140 m²

      34a, Stawiska

      420 000 złCena za metr kwadratowy: 3 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 140 m²
    6. Sprzedaż budynku, 31 lipca 2019, 97,41 m²

      Szczęśliwa 8, Padniewko

      280 500 złCena za metr kwadratowy: 2 880 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 97,41 m²
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż budynku, 4 lipca 2019, 130 m²

      8, Czerniak

      385 000 złCena za metr kwadratowy: 2 962 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 130 m²
    8. Sprzedaż budynku, 8 marca 2019, 102,53 m²

      38, Świerkówiec

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 2 438 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,53 m²
    9. Sprzedaż budynku, 6 marca 2019, 183 m²

      Dębowa 6, Mogilno

      285 000 złCena za metr kwadratowy: 1 557 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 183 m²
    10. Sprzedaż budynku, 29 listopada 2018, 121,5 m²

      11A, Wiecanowo

      475 000 złCena za metr kwadratowy: 3 909 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 121,5 m²

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych