Przejdź do treści

Garaże · Ceny transakcyjne

powiat krośnieński

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1807

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 11 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

902zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

29 754zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

32,1m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

11

  • 4 lutego 2024 – 4 lutego 2026 · 11 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat krośnieński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 20 793 transakcje.

Garaże: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 902 zł/m², a mediana powierzchni 32,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 45 7 004 zł/m² 295 550 zł 41,9 m²
Garaże Niska próba 11 902 zł/m² 29 754 zł 32,1 m²
Inne lokale Niska próba 8 3 526 zł/m² 73 000 zł 27,0 m²
Działki budowlane 326 50 zł/m² 49 055 zł 1 015,0 m²
Działki rolne 1 295 9,83 zł/m² 20 000 zł 1 600,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 45 6,09 zł/m² 20 000 zł 956,0 m²
Budynki 413 2 489 zł/m² 200 000 zł 81,4 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat krośnieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    135 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 988 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    63 339 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 259 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat krośnieński
    Liczba mieszkań w próbie
    140

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 7 259 zł miesięcznie. To 77,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 135 000 zł — z 138 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 8,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 9,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 9,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 259 złmiesięcznie

    +140,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    77,5%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,9%

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    8,2

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Garaże

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Garaże” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    20 listopada 2025
    Kalwaria 3B, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    37 700 zł 1 182 zł/m² ? 31,9 m² ? 1/12 ? brak danych brak danych
    28 maja 2025
    Kalwaria 3A, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    56 960 zł 886 zł/m² ? 64,3 m² ? 2/12 ? brak danych brak danych
    21 sierpnia 2024
    Kalwaria 3A, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    25 450 zł 792 zł/m² ? 32,1 m² ? 1/12 ? brak danych brak danych
    20 sierpnia 2024
    Kalwaria 3A, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    30 000 zł 934 zł/m² ? 32,1 m² ? 2/24 ? brak danych brak danych
    9 sierpnia 2024
    Kalwaria 3A, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    23 615 zł 748 zł/m² ? 31,6 m² ? 1/12 ? brak danych brak danych
    6 sierpnia 2024
    Kalwaria 3A, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    25 579 zł 796 zł/m² ? 32,1 m² ? 1/12 ? brak danych brak danych
    1 sierpnia 2024
    Kalwaria 3A, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    30 000 zł 951 zł/m² ? 31,6 m² ? 1/12 ? brak danych brak danych
    19 lipca 2024
    Kalwaria 3A, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    28 000 zł 871 zł/m² ? 32,1 m² ? 1/12 ? brak danych brak danych
    18 lipca 2024
    Kalwaria 3A, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    29 754 zł 926 zł/m² ? 32,1 m² ? 1/12 ? brak danych brak danych
    15 lipca 2024
    Kalwaria 3A, Rymanów Lokal Udziały wymagają uwagi ?
    28 450 zł 902 zł/m² ? 31,6 m² ? 1/12 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Garaże” w powiecie krośnieńskim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych