Budynki · Ceny transakcyjne
powiat kamieński
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 30 grudnia 2023 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 330 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 30 grudnia 2023 – 30 grudnia 2025 · 0 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
330
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
520 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
853m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 94 z 147 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat kamieński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 18 006 transakcji.
Budynki: 0 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 30 grudnia 2023 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 330 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 520 000 zł, a mediana powierzchni działek 853 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 043 | 17 310 zł/m² | 649 899 zł | 40,6 m² |
| Garaże Niska próba | 96 | 2 984 zł/m² | 80 000 zł | 26,8 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 927 | 16 965 zł/m² | 611 777 zł | 37,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 83 | 174 zł/m² | 147 000 zł | 863,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 529 | 69 zł/m² | 120 000 zł | 1 301,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 335 075 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 882 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 42,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 392 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 7 953
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 335 075 zł — z 7 599 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,8%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 września 2022 |
Adama Mickiewicza, Dziwnów
Budynki
|
50 000 zł | 1 314 zł/m² ? | 38,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 sierpnia 2022 | 750 000 zł | 5 704 zł/m² ? | 131,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych | |
| 1 sierpnia 2022 |
Wolności, Dziwnówek
Budynki
|
48 216 zł | 9,85 zł/m² ? | 4 894,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 lipca 2022 |
1 Maja 22,26,28, Dziwnówek
Budynki
|
72 570 zł | 15 zł/m² ? | 4 894,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 lipca 2022 |
1 Maja 22,26,28, Dziwnówek
Budynki
|
83 394 zł | 17 zł/m² ? | 4 894,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 27 lipca 2022 |
1 Maja 22,26,28, Dziwnówek
Budynki
|
43 050 zł | 8,80 zł/m² ? | 4 894,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 25 lipca 2022 |
1 Maja 22,26,28, Dziwnówek
Budynki
|
47 970 zł | 9,80 zł/m² ? | 4 894,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 lipca 2022 |
Wolności, Dziwnówek
Budynki
|
165 120 zł | 34 zł/m² ? | 4 894,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 lipca 2022 |
Wolności, Dziwnówek
Budynki
|
54 120 zł | 11 zł/m² ? | 4 894,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 lipca 2022 |
1 Maja 22,26,28, Dziwnówek
Budynki
|
34 440 zł | 7,04 zł/m² ? | 4 894,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w powiecie kamieńskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych