Ulica

Starogórska, Góra

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za m² do okolicy 1 km i całej miejscowości.

Powiat powiat górowski Kod podziału terytorialnego 0204

Mediana ceny za m² ?

2 174 zł/m²

+126,4% r/r

Mediana ceny całkowitej

75 000 zł

Mediana metrażu

48,2 m²

Liczba transakcji

3

Opis adresu

Przy ulicy Starogórska w Góra ujęto w statystykach 34 transakcje.

Najczęstszy typ nieruchomości w tych danych to Nieruchomość.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 2 174 zł/m², a mediana metrażu 48,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 3 2 174 zł/m² 75 000 zł 48,2 m²
Budynki 7 14 514 zł/m² 450 000 zł 38,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ulica, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat górowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie górowskim w 2025 r.: 8 124 zł miesięcznie. To 86,6% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 150,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 75 000 zł — z 3 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 3 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie górowskim 25,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 19,4 do 25,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie górowskim w 2025 r.: 15,9%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 22,2% do 15,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 0,5 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,1 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
75 000 zł
Mediana ceny za m²
2 174 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
48,2 m²
Szacunkowy dochód netto
5 868 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 124 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat górowski
Liczba mieszkań w próbie
3
Cena całego mieszkania 75 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 70 416 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 97 486 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie górowskim

?
8 124 zł+150,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
86,6%+8,5
Stopa bezrobocia?
15,9%-6,3

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie górowskim

?
25,2+5,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,1+1,6

Transakcje przy tej ulicy

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
16.06.2026 Starogórska 1, Góra Budynek 4498_BUD
16.06.2026 Starogórska 1, Góra Budynek 4499_BUD
16.06.2026 Starogórska 1, Góra Budynek 4500_BUD
21.05.2025 Starogórska 48a, Góra Lokal 1_LOK 70 000 zł 2 174 zł/m² ? 32,2 m² ? 2 1
30.03.2022 Starogórska 9, Góra Lokal 1_LOK 160 000 zł 3 323 zł/m² ? 48,2 m² ? 4 1
30.09.2021 Starogórska 6, Góra Budynek 4348_BUD 450 000 zł 8 283 zł/m² ? 54,3 m² ?
30.09.2021 Starogórska 6, Góra Budynek 4350_BUD 450 000 zł 20 745 zł/m² ? 21,7 m² ?
30.09.2021 Starogórska 6, Góra Budynek 4347_BUD 450 000 zł 3 675 zł/m² ? 122,4 m² ?
30.09.2021 Starogórska 6, Góra Budynek 4349_BUD 450 000 zł 24 889 zł/m² ? 18,1 m² ?
10.08.2021 Starogórska 4, Góra Lokal 2_LOK 75 000 zł 1 288 zł/m² ? 58,2 m² ? 3 1