Ulica

Tylna, Góra

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za m² do okolicy 1 km i całej miejscowości.

Powiat powiat górowski Kod podziału terytorialnego 0204

Mediana ceny za m² ?

2 335 zł/m²

+126,4% r/r

Mediana ceny całkowitej

181 500 zł

Mediana metrażu

77,9 m²

Liczba transakcji

2

Opis adresu

Przy ulicy Tylna w Góra ujęto w statystykach 16 transakcji.

Najczęstszy typ nieruchomości w tych danych to Nieruchomość.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 2 335 zł/m², a mediana metrażu 77,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 2 2 335 zł/m² 181 500 zł 77,9 m²
Budynki 1 100,9 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ulica, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat górowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie górowskim w 2025 r.: 8 124 zł miesięcznie. To 86,6% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 150,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 181 500 zł — z 2 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 2 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie górowskim 25,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 19,4 do 25,2.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie górowskim w 2025 r.: 15,9%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 22,2% do 15,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 0,5 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,6 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
181 500 zł
Mediana ceny za m²
2 335 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
77,9 m²
Szacunkowy dochód netto
5 868 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 124 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat górowski
Liczba mieszkań w próbie
2
Cena całego mieszkania 181 500 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 70 416 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 97 486 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie górowskim

?
8 124 zł+150,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
86,6%+8,5
Stopa bezrobocia?
15,9%-6,3

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie górowskim

?
25,2+5,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,1+1,6

Transakcje przy tej ulicy

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
26.08.2024 Tylna 11, Góra Budynek 166_BUD 100,9 m² ?
07.09.2021 Tylna 27B, Góra Lokal 8_LOK 175 000 zł 2 180 zł/m² ? 80,3 m² ? 5 4
06.07.2021 Tylna 27B, Góra Lokal 115_LOK 188 000 zł 2 490 zł/m² ? 75,5 m² ? 5 3