Adres · Ceny transakcyjne
1 Maja 19A, Wąsosz
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0204
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 5 lutego 2023 – 5 lutego 2024 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres 1 Maja 19A, Wąsosz ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 42,1 m² do 114,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 7 grudnia 2020, a ostatnia z 5 lutego 2024.
Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 443 zł/m², a mediana powierzchni 45,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat górowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 155 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 443 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 410 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 123 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat górowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 8
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie górowskim w 2025 roku: 8 123 zł miesięcznie. To 86,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 150,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 155 000 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie górowskim 34,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie górowskim w 2025 roku: 15,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 22,2% do 15,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 123 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
15,9%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
34,6
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
1 Maja 19A, Wąsosz
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lutego 2024, 49,57 m²
175 000 złCena za metr kwadratowy: 3 530 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,57 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2022, 42,08 m²
145 000 złCena za metr kwadratowy: 3 446 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,08 m²
- 2 izby
- piętro 4
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2022, 45,58 m²
155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 401 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,58 m²
- 2 izby
- piętro 4
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2022, 44,48 m²
155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 485 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,48 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 19 stycznia 2022, 114,58 m²
500 000 złCena za metr kwadratowy: 4 364 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 114,58 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 grudnia 2021, 45,06 m²
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 885 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,06 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 listopada 2021, 48,64 m²
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 495 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,64 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2021, 67,72 m²
233 000 złCena za metr kwadratowy: 3 441 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,72 m²
- 3 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2021, 45,2 m²
137 000 złCena za metr kwadratowy: 3 031 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,2 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych