Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Ogorzelec 66, Ogorzelec

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat kamiennogórski

Kod podziału terytorialnego

0207

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 13 marca 2025 – 13 marca 2026 · 0 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Ogorzelec 66, Ogorzelec ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 8 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 26,3 m² do 800,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 11 września 2006, a ostatnia z 13 marca 2026.

Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 760 zł/m², a mediana powierzchni 26,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki rolne 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat kamiennogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    35 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    760 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    26,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 165 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 726 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kamiennogórski
    Liczba mieszkań w próbie
    5

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 7 726 zł miesięcznie. To 82,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 35 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamiennogórskim 19,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 939 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 8,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 8,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 726 złmiesięcznie

    +136,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,4%

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,4%

    −3,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    19,0

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    OGORZELEC 66, OGORZELEC

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż działki rolnej, 13 marca 2026, 800 m²

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 181 zł/m²

      • powierzchnia działki 800 m²
      • numer działki 50/2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2021, 26,32 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 3 799 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,32 m²
      • 2 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2018, 69,37 m²

      95 000 złCena za metr kwadratowy: 1 369 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,37 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2016, 26,32 m²

      10 000 złCena za metr kwadratowy: 380 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,32 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2016, 46,06 m²

      35 000 złCena za metr kwadratowy: 760 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,06 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż działki, 4 września 2008, 800 m²

      47 470 złCena za metr kwadratowy: 59 zł/m²

      • powierzchnia działki 800 m²
      • numer działki 50/2
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 listopada 2006, 26,32 m²

      12 930 złCena za metr kwadratowy: 491 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,32 m²
    8. Sprzedaż działki, 11 września 2006, 799 m²

      23 700 złCena za metr kwadratowy: 30 zł/m²

      • powierzchnia działki 799 m²
      • numer działki 50/2
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych