Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Kamienna, Olszyna

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat lubański

Kod podziału terytorialnego

0210

Okres
Szczegółowość

Od 30 stycznia 2025 przy tej ulicy zapisano jedną sprzedaż budynków, a jej akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 30 stycznia 2025 – 30 stycznia 2026 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

1

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

brak danych

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

brak danych

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Kamienna, Olszyna: w statystykach ujęto 20 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 15 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 644 zł/m², a mediana powierzchni 40,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat lubański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    150 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 644 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    40,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 153 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 847 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubański
    Liczba mieszkań w próbie
    15

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7 847 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 15 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubańskim 27,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,2% do 7,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 847 złmiesięcznie

    +136,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,7%

    +3,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,7%

    −6,5

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    27,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    30 stycznia 2026 320 000 zł 6 433 zł/m² ? 49,7 m² 1/1 ? 3 2
    1 kwietnia 2025
    Kamienna, Olszyna Budynki Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
    35 000 zł brak danych brak danych ? 1/1 ? brak danych brak danych
    23 marca 2024
    Kamienna 3, Olszyna Lokal Sprzedano udział w nieruchomości, dlatego nie wchodzi do statystyk.
    35 000 zł 4 321 zł/m² ? 8,1 m² ? 1/2 ? 3 2
    9 sierpnia 2023 164 000 zł 4 781 zł/m² ? 34,3 m² 1/1 ? 3 2
    5 maja 2023 150 000 zł 4 335 zł/m² ? 34,6 m² 1/1 ? 3 1
    30 sierpnia 2022 250 000 zł 3 874 zł/m² ? 64,5 m² 1/1 ? 4 3
    7 lutego 2022
    Kamienna 7, Olszyna Lokal Sprzedaż z bonifikatą, w postępowaniu egzekucyjnym, na cel publiczny albo bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa lub nieznanego sprzedającego, dlatego nie wchodzi do statystyk.
    1 410 zł 65 zł/m² ? 21,5 m² 1/1 ? 2 2
    3 lutego 2022 190 000 zł 3 885 zł/m² ? 48,9 m² 1/1 ? 3 1
    3 stycznia 2022 267 000 zł 4 205 zł/m² ? 63,5 m² 1/1 ? 4 3
    29 października 2021 125 000 zł 3 644 zł/m² ? 34,3 m² 1/1 ? 3 3
    14 kwietnia 2021 70 000 zł 4 321 zł/m² ? 16,2 m² 1/1 ? 3 2
    16 grudnia 2019 115 000 zł 3 350 zł/m² ? 34,3 m² 1/1 ? 3 2
    10 grudnia 2019 150 000 zł 2 325 zł/m² ? 64,5 m² 1/1 ? 4 1
    14 maja 2019 60 000 zł 1 475 zł/m² ? 40,7 m² 1/1 ? 3 1
    10 sierpnia 2017 65 000 zł 1 873 zł/m² ? 34,7 m² 1/1 ? 3 1
    5 kwietnia 2017 150 000 zł 1 779 zł/m² ? 84,3 m² 1/1 ? 5 4
    14 października 2016
    Kamienna, Olszyna Działka 750/92 Grunt zabudowany sprzedany bez osobnego zapisu budynku: cena obejmuje zabudowę, dlatego nie wchodzi do statystyk działek.
    5 000 zł 278 zł/m² ? 18,0 m² 1/1 ? brak danych brak danych
    7 maja 2013 105 000 zł 1 627 zł/m² ? 64,5 m² brak danych 4 brak danych
    9 kwietnia 2013
    Kamienna 1B, Olszyna Działka 746/14 Grunt zabudowany sprzedany bez osobnego zapisu budynku: cena obejmuje zabudowę, dlatego nie wchodzi do statystyk działek.
    550 000 zł 186 zł/m² ? 2 965,0 m² brak danych brak danych brak danych
    9 kwietnia 2013
    Kamienna 1B, Olszyna Działka 746/3 Grunt zabudowany sprzedany bez osobnego zapisu budynku: cena obejmuje zabudowę, dlatego nie wchodzi do statystyk działek.
    550 000 zł cena całego aktu brak danych 300,0 m² brak danych brak danych brak danych
    1 czerwca 2011 30 000 zł 1 852 zł/m² ? 16,2 m² brak danych 3 brak danych
    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych