Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Sowia 26, Lubin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat lubiński

Kod podziału terytorialnego

0211

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 14 stycznia 2025 – 14 stycznia 2026 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Sowia 26, Lubin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 8 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 51,0 m² do 69,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 14 stycznia 2016, a ostatnia z 14 stycznia 2026.

Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 566 zł/m², a mediana powierzchni 68,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    294 464 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 566 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    68,8 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    119 432 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    14 874 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubiński
    Liczba mieszkań w próbie
    8

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 294 464 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    14 874 złmiesięcznie

    +113,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    158,7%

    −8,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,2

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Sowia 26, Lubin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2026, 69 m²

      358 000 złCena za metr kwadratowy: 5 188 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2025, 69 m²

      485 000 złCena za metr kwadratowy: 7 029 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2024, 68,68 m²

      445 000 złCena za metr kwadratowy: 6 479 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,68 m²
      • 5 izb
      • piętro 4
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 listopada 2023, 69 m²

      288 928 złCena za metr kwadratowy: 4 187 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 grudnia 2021, 69 m²

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 348 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 listopada 2020, 51 m²

      244 000 złCena za metr kwadratowy: 4 784 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lutego 2016, 68,68 m²

      176 000 złCena za metr kwadratowy: 2 563 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,68 m²
      • 5 izb
      • piętro 4
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2016, 51 m²

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 549 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych