Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Mieszka I, Wróblowice
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0218
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 19 sierpnia 2024 – 19 sierpnia 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
9
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
369 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
280m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Mieszka I, Wróblowice: w statystykach ujęto 53 transakcje.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 43 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 000 zł/m², a mediana powierzchni 53,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat średzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 224 880 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 000 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 77 993 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 050 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat średzki
- Liczba mieszkań w próbie
- 43
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie średzkim w 2025 roku: 9 050 zł miesięcznie. To 96,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 224 880 zł — z 42 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie średzkim 22,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie średzkim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,2% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 050 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
96,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
22,0
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 sierpnia 2025 |
Mieszka I 5, Wróblowice
Lokal
|
595 000 zł | 11 977 zł/m² ? | 49,7 m² | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 13 lutego 2024 |
Mieszka I 3, Wróblowice
Lokal
|
577 000 zł | 8 576 zł/m² ? | 67,3 m² | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 6 października 2023 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
524 000 zł | 9 861 zł/m² ? | 53,1 m² | brak danych | 6 | 3 |
| 13 września 2023 |
Mieszka I 3, Wróblowice
Lokal
|
490 000 zł | 9 221 zł/m² ? | 53,1 m² | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 31 stycznia 2023 |
Mieszka I 1, Wróblowice
Lokal
|
200 000 zł | 3 764 zł/m² ? | 53,1 m² | 1/1 ? | 5 | 3 |
| 18 stycznia 2023 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
449 000 zł | 6 674 zł/m² ? | 67,3 m² | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 2 grudnia 2021 |
Mieszka I 3, Wróblowice
Lokal
|
250 000 zł | 3 716 zł/m² ? | 67,3 m² | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 6 listopada 2020 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
230 000 zł | 7 978 zł/m² ? | 28,8 m² | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 5 czerwca 2020 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
310 000 zł | 6 240 zł/m² ? | 49,7 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 25 października 2019 |
Mieszka I 5, Wróblowice
Lokal
|
343 000 zł | 6 455 zł/m² ? | 53,1 m² | 1/1 ? | 5 | 3 |
| 19 czerwca 2019 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
280 000 zł | 6 929 zł/m² ? | 40,4 m² | brak danych | 4 | 2 |
| 20 września 2018 |
Mieszka I 10, Wróblowice
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
62 000 zł | brak danych | brak danych ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 marca 2018 |
Mieszka I 9, Wróblowice
Lokal
|
259 900 zł | 4 891 zł/m² ? | 53,1 m² | brak danych | 5 | 3 |
| 8 listopada 2016 |
Mieszka I 10, Wróblowice
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
370 000 zł | brak danych | brak danych ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 30 czerwca 2016 |
Mieszka I 16, Wróblowice
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
350 000 zł | brak danych | brak danych ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 czerwca 2016 |
Mieszka I 22, Wróblowice
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
360 000 zł | brak danych | brak danych ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 czerwca 2016 |
Mieszka I 20, Wróblowice
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
398 000 zł | brak danych | brak danych ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 czerwca 2016 |
Mieszka I 4, Wróblowice
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
364 000 zł | brak danych | brak danych ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 czerwca 2016 |
Mieszka I 12, Wróblowice
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
415 000 zł | brak danych | brak danych ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 25 maja 2016 |
Mieszka I 5, Wróblowice
Lokal
|
115 930 zł | 4 021 zł/m² ? | 28,8 m² | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 20 maja 2016 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
227 380 zł | 4 577 zł/m² ? | 49,7 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 31 marca 2016 |
Mieszka I 2, Wróblowice
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
420 000 zł | brak danych | brak danych ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 15 marca 2016 |
Mieszka I 3, Wróblowice
Lokal
Cena za metr kwadratowy bardzo odbiega od cen podobnych nieruchomości w powiecie, dlatego nie wchodzi do median.
|
116 000 zł | 69 461 zł/m² ? | 1,7 m² | brak danych | 3 | 3 |
| 30 grudnia 2015 |
Mieszka I 18, Wróblowice
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
369 000 zł | brak danych | brak danych ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 13 sierpnia 2015 |
Mieszka I 1, Wróblowice
Lokal
|
244 925 zł | 3 640 zł/m² ? | 67,3 m² | brak danych | 4 | 2 |
| 4 sierpnia 2015 |
Mieszka I 3, Wróblowice
Lokal
|
222 380 zł | 4 476 zł/m² ? | 49,7 m² | brak danych | 3 | 1 |
| 31 lipca 2015 |
Mieszka I 5, Wróblowice
Lokal
|
205 610 zł | 3 869 zł/m² ? | 53,1 m² | brak danych | 5 | 3 |
| 31 lipca 2015 |
Mieszka I 9, Wróblowice
Lokal
|
244 925 zł | 3 640 zł/m² ? | 67,3 m² | brak danych | 5 | brak danych |
| 29 lipca 2015 |
Mieszka I 9, Wróblowice
Lokal
|
152 315 zł | 3 769 zł/m² ? | 40,4 m² | brak danych | 4 | 2 |
| 29 lipca 2015 |
Mieszka I 1, Wróblowice
Lokal
|
216 457 zł | 4 357 zł/m² ? | 49,7 m² | brak danych | 4 | brak danych |
| 28 lipca 2015 |
Mieszka I 9, Wróblowice
Lokal
Cena za metr kwadratowy poniżej 100 zł wskazuje na błąd zapisu, dlatego nie wchodzi do statystyk.
|
218 260 zł | 44 zł/m² ? | 4 968,0 m² | brak danych | 3 | 1 |
| 28 lipca 2015 |
Mieszka I 9, Wróblowice
Lokal
|
115 930 zł | 4 021 zł/m² ? | 28,8 m² | brak danych | 3 | 3 |
| 28 lipca 2015 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
115 000 zł | 3 989 zł/m² ? | 28,8 m² | brak danych | 3 | 3 |
| 28 lipca 2015 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
201 265 zł | 3 787 zł/m² ? | 53,1 m² | brak danych | 6 | 3 |
| 27 lipca 2015 |
Mieszka I 5, Wróblowice
Lokal
|
212 380 zł | 4 275 zł/m² ? | 49,7 m² | brak danych | brak danych | 1 |
| 27 lipca 2015 |
Mieszka I 5, Wróblowice
Lokal
|
201 265 zł | 3 787 zł/m² ? | 53,1 m² | brak danych | 5 | 3 |
| 27 lipca 2015 |
Mieszka I 9, Wróblowice
Lokal
|
244 925 zł | 3 640 zł/m² ? | 67,3 m² | brak danych | 5 | 2 |
| 27 lipca 2015 |
Mieszka I 1, Wróblowice
Lokal
|
269 925 zł | 4 012 zł/m² ? | 67,3 m² | brak danych | 6 | brak danych |
| 24 lipca 2015 |
Mieszka I 5, Wróblowice
Lokal
|
244 925 zł | 3 640 zł/m² ? | 67,3 m² | brak danych | 5 | 2 |
| 24 lipca 2015 |
Mieszka I 9, Wróblowice
Lokal
|
201 020 zł | 3 783 zł/m² ? | 53,1 m² | brak danych | 5 | 3 |
| 24 lipca 2015 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
244 925 zł | 3 640 zł/m² ? | 67,3 m² | brak danych | 5 | 2 |
| 23 lipca 2015 |
Mieszka I 5, Wróblowice
Lokal
|
175 315 zł | 4 338 zł/m² ? | 40,4 m² | brak danych | 4 | 2 |
| 23 lipca 2015 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
152 315 zł | 3 769 zł/m² ? | 40,4 m² | brak danych | 4 | 2 |
| 22 lipca 2015 |
Mieszka I 5, Wróblowice
Lokal
|
244 925 zł | 3 640 zł/m² ? | 67,3 m² | brak danych | 5 | 2 |
| 22 lipca 2015 |
Mieszka I 9, Wróblowice
Lokal
|
201 265 zł | 3 787 zł/m² ? | 53,1 m² | brak danych | 5 | 3 |
| 22 lipca 2015 |
Mieszka I 3, Wróblowice
Lokal
|
244 925 zł | 3 640 zł/m² ? | 67,3 m² | brak danych | 5 | 2 |
| 22 lipca 2015 |
Mieszka I 1, Wróblowice
Lokal
|
152 315 zł | 3 769 zł/m² ? | 40,4 m² | brak danych | 5 | 2 |
| 22 lipca 2015 |
Mieszka I 1, Wróblowice
Lokal
|
201 265 zł | 3 787 zł/m² ? | 53,1 m² | brak danych | 5 | 3 |
| 21 lipca 2015 |
Mieszka I 3, Wróblowice
Lokal
|
201 020 zł | 3 783 zł/m² ? | 53,1 m² | brak danych | 3 | 3 |
| 21 lipca 2015 |
Mieszka I 3, Wróblowice
Lokal
|
212 380 zł | 4 275 zł/m² ? | 49,7 m² | brak danych | 3 | 1 |
| 21 lipca 2015 |
Mieszka I 3, Wróblowice
Lokal
|
152 315 zł | 3 621 zł/m² ? | 42,1 m² | brak danych | 4 | 2 |
| 20 lipca 2015 |
Mieszka I 7, Wróblowice
Lokal
|
237 380 zł | 4 778 zł/m² ? | 49,7 m² | brak danych | 4 | 1 |
| 20 lipca 2015 |
Mieszka I 1, Wróblowice
Lokal
|
207 380 zł | 4 174 zł/m² ? | 49,7 m² | brak danych | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych