Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Podwale, Strzelin

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat strzeliński

Kod podziału terytorialnego

0217

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 3 grudnia 2020 – 3 grudnia 2021 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Podwale, Strzelin: w statystykach ujęto 28 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 168 zł/m², a mediana powierzchni 45,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat strzeliński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    160 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 168 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,8 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    76 740 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 897 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat strzeliński
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzelińskim w 2025 roku: 8 897 zł miesięcznie. To 94,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 147,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 160 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzelińskim 29,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie strzelińskim w 2025 roku: 12,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 12,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 897 złmiesięcznie

    +147,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    94,9%

    +8,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    12,1%

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    29,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 marca 2024, 38,14 m²

      Podwale 1, Strzelin

      232 242 złCena za metr kwadratowy: 6 089 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,14 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2023, 36,2 m²

      Podwale 8, Strzelin

      186 482 złCena za metr kwadratowy: 5 151 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2021, 58,8 m²

      Podwale 6, Strzelin

      310 000 złCena za metr kwadratowy: 5 272 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,8 m²
      • 5 izb
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 września 2021, 58,8 m²

      Podwale 6, Strzelin

      274 000 złCena za metr kwadratowy: 4 660 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,8 m²
      • 5 izb
    5. Sprzedaż lokalu, 15 kwietnia 2021, 65,6 m²

      Podwale 1, Strzelin

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 354 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,6 m²
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2020, 39,12 m²

      Podwale 10, Strzelin

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 3 579 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,12 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2020, 39,12 m²

      Podwale 10, Strzelin

      91 000 złCena za metr kwadratowy: 2 326 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,12 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2020, 33,74 m²

      Podwale 10, Strzelin

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 4 742 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,74 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu, 24 marca 2020, 13,3 m²

      Podwale 3, Strzelin

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 4 511 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 13,3 m²
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu, 24 marca 2020, 16,6 m²

      Podwale 3, Strzelin

      73 000 złCena za metr kwadratowy: 4 398 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 16,6 m²
      • piętro 1
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 marca 2019, 59,74 m²

      Podwale 6, Strzelin

      249 000 złCena za metr kwadratowy: 4 168 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,74 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lipca 2018, 38,3 m²

      Podwale 10, Strzelin

      79 734 złCena za metr kwadratowy: 2 082 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,3 m²
      • 3 izby
      • poza statystykami
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 czerwca 2018, 59,74 m²

      Podwale 6, Strzelin

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 185 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,74 m²
      • 5 izb
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 sierpnia 2017, 51,41 m²

      Podwale 5,7,9,11,13,15, Strzelin

      195 000 złCena za metr kwadratowy: 3 793 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,41 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 sierpnia 2016, 34,72 m²

      Podwale 8, Strzelin

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 304 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,72 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2015, 33,74 m²

      Podwale 10, Strzelin

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 4 446 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,74 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2014, 45,79 m²

      Podwale 1, Strzelin

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 638 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,79 m²
      • 2 izby
    18. Sprzedaż lokalu, 3 kwietnia 2014, 27,3 m²

      Podwale 1, Strzelin

      83 469 złCena za metr kwadratowy: 3 057 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,3 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych