Adres · Ceny transakcyjne
Wojska Polskiego 1, Strzelin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0217
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 25 lipca 2024 – 25 lipca 2025 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Wojska Polskiego 1, Strzelin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 36,5 m² do 56,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 17 września 2019, a ostatnia z 25 lipca 2025.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 690 zł/m², a mediana powierzchni 38,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat strzeliński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 310 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 690 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 38,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 76 740 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 897 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat strzeliński
- Liczba mieszkań w próbie
- 5
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzelińskim w 2025 roku: 8 897 zł miesięcznie. To 94,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 147,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 310 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie strzelińskim 29,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie strzelińskim w 2025 roku: 12,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 12,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 897 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
94,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
12,1%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
29,5
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25 lipca 2025 | 400 000 zł | 7 092 zł/m² ? | 56,4 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych | |
| 6 sierpnia 2024 | 310 000 zł | 8 073 zł/m² ? | 38,4 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 11 marca 2024 | 380 000 zł | 6 690 zł/m² ? | 56,8 m² | 1/1 ? | 4 | 5 | |
| 28 grudnia 2023 | 235 000 zł | 6 152 zł/m² ? | 38,2 m² | 1/1 ? | 4 | 2 | |
| 27 maja 2020 |
Wojska Polskiego 1, Strzelin
Lokal
Sprzedaż z bonifikatą, w postępowaniu egzekucyjnym, na cel publiczny albo bez przetargu przez gminę, Skarb Państwa lub nieznanego sprzedającego, dlatego nie wchodzi do statystyk.
|
134 058 zł | 2 883 zł/m² ? | 46,5 m² | brak danych | 4 | 5 |
| 17 września 2019 | 170 000 zł | 4 658 zł/m² ? | 36,5 m² | brak danych | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych