Adres z Rejestru cen nieruchomości

Kozowo 42, Kozowo

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat wołowski Kod podziału terytorialnego 0222

Mediana ceny za m² ?

774 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

61 860 zł

Mediana metrażu

61,2 m²

Liczba transakcji

4

Opis adresu

Adres Kozowo 42, Kozowo ma w Rejestrze cen nieruchomości 7 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 26,9 m² do 79,9 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 16.06.2016, a ostatnia z dnia 30.03.2026. W ostatnich 2 latach odnotowano 1 transakcję.

Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 774 zł/m², a mediana metrażu 61,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 4 774 zł/m² 61 860 zł 61,2 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat wołowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołowskim w 2025 r.: 9 969 zł miesięcznie. To 106,3% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 149,1%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 61 860 zł — z 4 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.To mediana z zaledwie 4 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie wołowskim 18,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,8 do 18,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wołowskim w 2025 r.: 11,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 11,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,6 do 2,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
0,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
61 860 zł
Mediana ceny za m²
774 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
61,2 m²
Szacunkowy dochód netto
7 126 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
9 969 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat wołowski
Liczba mieszkań w próbie
4
Cena całego mieszkania 61 860 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 85 513 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 119 633 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wołowskim

?
9 969 zł+149,1%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
106,3%+9,9
Stopa bezrobocia?
11,0%-4,0

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie wołowskim

?
18,8+3,0
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,8+0,2

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
30.03.2026 Kozowo 42, Kozowo Lokal 15_LOK 9 000 zł 335 zł/m² ? 26,9 m² ? 2 1
15.11.2022 Kozowo 42, Kozowo Lokal 11_LOK 89 000 zł 2 097 zł/m² ? 42,4 m² ? 2 3
07.03.2017 Kozowo 42, Kozowo Lokal 5_LOK 62 000 zł 776 zł/m² ? 79,9 m² ? 3 2
16.06.2016 Kozowo 42, Kozowo Lokal 5_LOK 61 720 zł 772 zł/m² ? 79,9 m² ? 3 2