Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Mickiewicza 19, Żnin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat żniński

Kod podziału terytorialnego

0419

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 30 października 2024 – 30 października 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Mickiewicza 19, Żnin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 25,6 m² do 53,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 6 czerwca 2007, a ostatnia z 30 października 2025.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 788 zł/m², a mediana powierzchni 45,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat żniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    128 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 788 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 389 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 754 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat żniński
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żnińskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 128 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żnińskim 33,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żnińskim w 2025 roku: 10,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 10,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 754 złmiesięcznie

    +154,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,7%

    +9,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,4%

    −6,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    33,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Mickiewicza 19, Żnin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2025, 45,1 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 3 991 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2024, 53,8 m²

      255 000 złCena za metr kwadratowy: 4 740 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,8 m²
      • 5 izb
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 października 2023, 45,67 m²

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 5 255 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,67 m²
      • 4 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lipca 2020, 36,69 m²

      128 000 złCena za metr kwadratowy: 3 489 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,69 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2019, 44,4 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 054 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,4 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 czerwca 2017, 35 m²

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 2 143 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 stycznia 2017, 44,4 m²

      112 000 złCena za metr kwadratowy: 2 523 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,4 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2012, 53,8 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 788 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,8 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2008, 50,6 m²

      105 000 złCena za metr kwadratowy: 2 075 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,6 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 września 2007, 25,62 m²

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 952 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,62 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lipca 2007, 50,6 m²

      91 700 złCena za metr kwadratowy: 1 812 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,6 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2007, 36,7 m²

      62 330 złCena za metr kwadratowy: 1 698 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych