Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Górna 7, Warta

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat sieradzki

Kod podziału terytorialnego

1014

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 13 sierpnia 2024 – 13 sierpnia 2025 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Górna 7, Warta ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 27 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,0 m² do 47,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 10 marca 2008, a ostatnia z 13 sierpnia 2025.

Mieszkania: 27 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 500 zł/m², a mediana powierzchni 36,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat sieradzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    55 650 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 500 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    36,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 291 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 231 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat sieradzki
    Liczba mieszkań w próbie
    27

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sieradzkim w 2025 roku: 8 231 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 55 650 zł — z 27 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 27 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sieradzkim 14,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie sieradzkim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,6% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 231 złmiesięcznie

    +149,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,8%

    +8,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,3%

    −4,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,2

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Górna 7, Warta

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2025, 46,5 m²

      270 000 złCena za metr kwadratowy: 5 806 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2024, 35,8 m²

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 5 866 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2022, 46,5 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 441 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 września 2022, 47,2 m²

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 602 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2016, 46,6 m²

      82 000 złCena za metr kwadratowy: 1 760 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,6 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2015, 35,8 m²

      85 000 złCena za metr kwadratowy: 2 374 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lutego 2011, 36,1 m²

      55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 524 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2010, 35 m²

      52 500 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 października 2009, 36,1 m²

      65 000 złCena za metr kwadratowy: 1 801 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2009, 35,8 m²

      53 700 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2009, 36,1 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 939 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2009, 36,5 m²

      54 750 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2009, 35,8 m²

      53 700 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 kwietnia 2009, 36,4 m²

      54 600 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2009, 36,2 m²

      54 300 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 grudnia 2008, 46,3 m²

      69 450 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 listopada 2008, 45,8 m²

      117 500 złCena za metr kwadratowy: 2 566 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    18. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2008, 37,1 m²

      55 650 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2008, 36,1 m²

      54 150 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2008, 45,8 m²

      68 700 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    21. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 marca 2008, 38,5 m²

      57 750 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    22. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2008, 36,6 m²

      54 900 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,6 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    23. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2008, 37,4 m²

      56 100 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    24. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2008, 36,4 m²

      54 600 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    25. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2008, 36,1 m²

      54 150 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    26. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2008, 35,9 m²

      53 850 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    27. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2008, 36,2 m²

      54 300 złCena za metr kwadratowy: 1 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych