Przejdź do treści

Osiedle · Ceny transakcyjne

Osiedle POM, Skierbieszów

Podsumowanie transakcji na tym osiedlu, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat zamojski

Kod podziału terytorialnego

0620

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 19 lutego 2025 – 19 lutego 2026 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis osiedla

Cena transakcyjna

Osiedle POM, Skierbieszów: w statystykach ujęto 12 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 000 zł/m², a mediana powierzchni 49,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

To osiedle, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat zamojski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    87 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 000 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    49,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    63 092 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 229 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat zamojski
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zamojskim w 2025 roku: 7 229 zł miesięcznie. To 77,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 87 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zamojskim 8,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zamojskim w 2025 roku: 11,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 229 złmiesięcznie

    +139,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    77,1%

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    11,4%

    −2,5

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    8,6

    Dane za 2025 rok

    Transakcje na tym osiedlu

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lutego 2026, 54,53 m²

      Osiedle POM 9, Skierbieszów

      175 000 złCena za metr kwadratowy: 3 209 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,53 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 sierpnia 2022, 57 m²

      Osiedle POM 5, Skierbieszów

      199 000 złCena za metr kwadratowy: 3 491 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57 m²
      • 4 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2022, 46,26 m²

      Osiedle POM 9, Skierbieszów

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 810 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,26 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2021, 53,47 m²

      Osiedle POM 2, Skierbieszów

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 496 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,47 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2021, 49 m²

      Osiedle POM 1, Skierbieszów

      87 000 złCena za metr kwadratowy: 1 776 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 marca 2020, 44,8 m²

      Osiedle POM 9, Skierbieszów

      95 000 złCena za metr kwadratowy: 2 121 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,8 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2019, 29 m²

      Osiedle POM 5, Skierbieszów

      58 000 złCena za metr kwadratowy: 2 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29 m²
      • 2 izby
    8. Sprzedaż budynku, 26 lipca 2018

      Osiedle POM 11c, Skierbieszów

      145 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2014, 29 m²

      Osiedle POM 5, Skierbieszów

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 1 379 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29 m²
      • 2 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2013, 26,7 m²

      Osiedle POM 9, Skierbieszów

      35 000 złCena za metr kwadratowy: 1 311 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26,7 m²
      • 2 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 września 2012, 54,86 m²

      Osiedle POM 7, Skierbieszów

      7 306 złCena za metr kwadratowy: 133 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,86 m²
      • 3 izby
      • poza medianami cen
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2012, 54,86 m²

      Osiedle POM 7, Skierbieszów

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 547 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,86 m²
      • 3 izby
      • poza medianami cen

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych