Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Rydla 2, Gubin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat krośnieński

Kod podziału terytorialnego

0802

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 17 września 2024 – 17 września 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Rydla 2, Gubin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 8 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 8,6 m² do 63,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 26 listopada 2014, a ostatnia z 17 września 2025.

Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 619 zł/m², a mediana powierzchni 43,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat krośnieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    165 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 619 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    43,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 454 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 251 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat krośnieński
    Liczba mieszkań w próbie
    5

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 8 251 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 165 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 23,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 251 złmiesięcznie

    +135,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,0%

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,6%

    −9,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    23,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Rydla 2, Gubin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2025, 41,7 m²

      182 174 złCena za metr kwadratowy: 4 369 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,7 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2021, 43 m²

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 953 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2020, 67,3 m²

      137 300 złCena za metr kwadratowy: 2 040 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,3 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    4. Sprzedaż garażu, 23 lipca 2019, 8,6 m²

      7 000 złCena za metr kwadratowy: 814 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 8,6 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2019, 43 m²

      92 000 złCena za metr kwadratowy: 2 140 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2018, 63 m²

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 2 619 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2016, 63,2 m²

      77 000 złCena za metr kwadratowy: 1 218 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2014, 43 m²

      65 000 złCena za metr kwadratowy: 1 512 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43 m²
      • 3 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych