Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Podedworze 27G, Bochnia

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat bocheński

Kod podziału terytorialnego

1201

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 204zł/m²

Cena transakcyjna +5,6% rok do roku w okolicy Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

328 290zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

65,3m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

8

  • 12 lutego 2020 – 12 lutego 2021 · 8 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Podedworze 27G, Bochnia ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 8 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 30,2 m² do 79,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 4 grudnia 2020, a ostatnia z 12 lutego 2021.

Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 204 zł/m², a mediana powierzchni 65,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 8 5 204 zł/m² 328 290 zł 65,3 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat bocheński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    328 290 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 204 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    65,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 120 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 721 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bocheński
    Liczba mieszkań w próbie
    8

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bocheńskim w 2025 roku: 7 721 zł miesięcznie. To 82,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 122,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 328 290 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bocheńskim 37,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie bocheńskim w 2025 roku: 3,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 3,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 721 złmiesięcznie

    +122,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,4%

    −1,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,0%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    37,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Podedworze 27G, Bochnia

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2021, 30,24 m²

      161 300 złCena za metr kwadratowy: 5 334 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,24 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2021, 79,63 m²

      418 018 złCena za metr kwadratowy: 5 250 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 79,63 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2020, 57,98 m²

      299 113 złCena za metr kwadratowy: 5 159 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,98 m²
      • 3 izby
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2020, 72,61 m²

      384 211 złCena za metr kwadratowy: 5 291 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 72,61 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2020, 74,05 m²

      363 000 złCena za metr kwadratowy: 4 902 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 74,05 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2020, 50,26 m²

      252 860 złCena za metr kwadratowy: 5 031 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,26 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 grudnia 2020, 30,22 m²

      194 128 złCena za metr kwadratowy: 6 424 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,22 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2020, 73,71 m²

      357 466 złCena za metr kwadratowy: 4 850 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,71 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych