Adres · Ceny transakcyjne
Podedworze 27L, Bochnia
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1201
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 968zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
326 305zł
Mediana powierzchni ?
57,1m²
Liczba transakcji ?
5
- 4 lipca 2022 – 4 lipca 2023 · 5 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Podedworze 27L, Bochnia ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 7 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 32,2 m² do 57,4 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 30 marca 2023, a ostatnia z 4 lipca 2023.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 968 zł/m², a mediana powierzchni 57,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 5 968 zł/m² | 326 305 zł | 57,1 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat bocheński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 326 305 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 968 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 57,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 120 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 721 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bocheński
- Liczba mieszkań w próbie
- 5
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bocheńskim w 2025 roku: 7 721 zł miesięcznie. To 82,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 122,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 326 305 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bocheńskim 37,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie bocheńskim w 2025 roku: 3,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 3,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 721 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
37,5
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Podedworze 27L, Bochnia
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lipca 2023, 57,28 m²
374 497 złCena za metr kwadratowy: 6 538 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,28 m²
- 2 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2023, 57,21 m²
534 466 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 57,21 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2023, 33,11 m²
534 466 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 33,11 m²
- 1 izba
- piętro 2
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2023, 32,2 m²
241 968 złCena za metr kwadratowy: 7 515 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,2 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2023, 57,43 m²
342 740 złCena za metr kwadratowy: 5 968 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,43 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2023, 32,78 m²
194 792 złCena za metr kwadratowy: 5 942 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,78 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 marca 2023, 57,11 m²
326 305 złCena za metr kwadratowy: 5 714 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,11 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 30 marca 2023, 25,16 m²
328 289 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 25,16 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 marca 2023, 46,32 m²
328 289 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 46,32 m²
- 3 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych