Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Podedworze 27N, Bochnia

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat bocheński

Kod podziału terytorialnego

1201

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 574zł/m²

Cena transakcyjna +5,6% rok do roku w okolicy Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

429 316zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

56,7m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

7

  • 19 grudnia 2022 – 19 grudnia 2023 · 7 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Podedworze 27N, Bochnia ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 9 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 23,9 m² do 57,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 11 kwietnia 2023, a ostatnia z 19 grudnia 2023.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 574 zł/m², a mediana powierzchni 56,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 7 7 574 zł/m² 429 316 zł 56,7 m²
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat bocheński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    6,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    429 316 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    7 574 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    56,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 120 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 721 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bocheński
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bocheńskim w 2025 roku: 7 721 zł miesięcznie. To 82,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 122,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 429 316 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bocheńskim 37,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie bocheńskim w 2025 roku: 3,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 3,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 721 złmiesięcznie

    +122,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,4%

    −1,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,0%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    37,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Podedworze 27N, Bochnia

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2023, 56,96 m²

      595 000 złCena za metr kwadratowy: 10 446 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,96 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 sierpnia 2023, 57,22 m²

      596 000 złCena za metr kwadratowy: 10 416 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,22 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2023, 56,96 m²

      570 000 złCena za metr kwadratowy: 10 007 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,96 m²
      • piętro 3
    4. Sprzedaż lokalu, 30 czerwca 2023, 25,27 m²

      449 175 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 25,27 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2023, 56,01 m²

      449 175 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 56,01 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2023, 32,47 m²

      235 503 złCena za metr kwadratowy: 7 253 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,47 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu, 27 kwietnia 2023, 23,85 m²

      55 000 złCena za metr kwadratowy: 2 306 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 23,85 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2023, 33,18 m²

      244 390 złCena za metr kwadratowy: 7 366 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,18 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 kwietnia 2023, 32,51 m²

      234 170 złCena za metr kwadratowy: 7 203 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,51 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 kwietnia 2023, 56,68 m²

      429 316 złCena za metr kwadratowy: 7 574 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,68 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych