Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Wincentego Witosa 3, Chrzanów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat chrzanowski

Kod podziału terytorialnego

1203

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 17 grudnia 2023 – 17 grudnia 2024 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Wincentego Witosa 3, Chrzanów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 34,7 m² do 72,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 14 kwietnia 2009, a ostatnia z 17 grudnia 2024.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 445 zł/m², a mediana powierzchni 48,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    184 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 445 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 675 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 645 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat chrzanowski
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 184 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 645 złmiesięcznie

    +143,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,2%

    +6,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,0%

    −4,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Wincentego Witosa 3, Chrzanów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 grudnia 2024, 48,48 m²

      304 500 złCena za metr kwadratowy: 6 281 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,48 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2024, 48,18 m²

      355 000 złCena za metr kwadratowy: 7 368 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,18 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2021, 58,21 m²

      265 000 złCena za metr kwadratowy: 4 552 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,21 m²
      • 4 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2019, 48,48 m²

      189 000 złCena za metr kwadratowy: 3 899 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,48 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 marca 2019, 48,48 m²

      152 500 złCena za metr kwadratowy: 3 146 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,48 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2018, 58,21 m²

      188 000 złCena za metr kwadratowy: 3 230 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,21 m²
      • 4 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 grudnia 2017, 48,48 m²

      167 000 złCena za metr kwadratowy: 3 445 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,48 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2017, 34,74 m²

      123 000 złCena za metr kwadratowy: 3 541 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,74 m²
      • 2 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2014, 34,74 m²

      115 000 złCena za metr kwadratowy: 3 310 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,74 m²
      • 2 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 sierpnia 2011, 48,48 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 063 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,48 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2009, 72,55 m²

      184 000 złCena za metr kwadratowy: 2 536 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 72,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 3

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych