Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Chrzanów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
50,3m²
Liczba transakcji ?
5
- 21 stycznia 2024 – 21 stycznia 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 19 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaChrzanów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 5 261 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 50,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 50,3 m² |
| Garaże Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 50 | brak danych | 85 000 zł | 157,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 266 | 144 zł/m² | 172 500 zł | 928,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 15 | brak danych | brak danych | 866,5 m² |
| Budynki Niska próba | 215 | 6 121 zł/m² | 201 850 zł | 60,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 2 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 2 | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Chrzanów - miasto | 10 | 3 700 zł/m² |
| Chrzanów - obszar wiejski | 1 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 7 | 3 519 zł/m² | −33,7% | Niska próba |
| 2022 | 10 | 5 305 zł/m² | +14,5% | Niska próba |
| 2021 | 91 | 4 633 zł/m² | +11,2% | Wiarygodna |
| 2020 | 114 | 4 167 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
| 2016 | 31 | 2 855 zł/m² | +7,5% | Wiarygodna |
| 2015 | 13 | 2 655 zł/m² | −2,8% | Niska próba |
| 2014 | 102 | 2 732 zł/m² | +8,1% | Wiarygodna |
| 2013 | 67 | 2 528 zł/m² | −3,3% | Wiarygodna |
| 2012 | 94 | 2 615 zł/m² | −8,8% | Wiarygodna |
| 2011 | 50 | 2 868 zł/m² | +9,9% | Wiarygodna |
| 2010 | 16 | 2 609 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Chrzanów; część danych: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 141 105 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 965 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 675 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 645 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat chrzanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 679
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −20 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 141 105 zł — z 664 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Chrzanów mieszkały 43 122 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 20 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 036 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 141%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,2 do 2,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 645 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 036 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
43 122osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
20 507osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
22 615osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
5 124osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
5 756osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
8 868osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
12 185osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
11 189osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−20 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
402
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
422
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
42 453
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
35 891
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 marca 2025 | Władysława Broniewskiego 15, Chrzanów Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? | 159 821 zł | 4 853 zł/m² ? | 32,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 21 lutego 2025 | Partyzantów 25D, Chrzanów Lokal 27 | 277 335 zł | 7 057 zł/m² ? | 39,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 4 lutego 2025 | Partyzantów 25D, Chrzanów Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? | 373 162 zł | 6 297 zł/m² ? | 59,3 m² ? | 1/1 ? | 5 | 5 |
| 17 września 2024 | Partyzanów 4B, Chrzanów Lokal 27 Udziały wymagają uwagi ? | 90 000 zł | 2 326 zł/m² ? | 38,7 m² ? | 1/2 ? | 4 | 3 |
| 19 czerwca 2024 | Piłsudskiego 17, Chrzanów Lokal 4 | 212 933 zł | 3 376 zł/m² ? | 63,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 19 czerwca 2024 | Piłsudskiego 17, Chrzanów Lokal 1 | 152 543 zł | 3 376 zł/m² ? | 45,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 19 czerwca 2024 | Piłsudskiego 17, Chrzanów Lokal 3 | 187 076 zł | 3 376 zł/m² ? | 55,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 19 czerwca 2024 | Piłsudskiego 17, Chrzanów Lokal 2 | 247 465 zł | 3 376 zł/m² ? | 73,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 10 stycznia 2024 | Partyzantów 25B, Chrzanów Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 250 998 zł | 6 330 zł/m² ? | 39,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 6 |
| 29 grudnia 2023 | Partyzantów 25, Chrzanów Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 361 095 zł | 6 205 zł/m² ? | 58,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Chrzanów
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Chrzanów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Chrzanów wynosi brak danych/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Chrzanów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Chrzanów?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Chrzanów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Chrzanów wzrosły o 28,5% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 19 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 19 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych