Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Trzebinia

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1203053

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 048zł/m²

Cena transakcyjna +198,2% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

354 882zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

50,4m²

Liczba transakcji ?

81

  • 28 stycznia 2024 – 28 stycznia 2026 · 81 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 19 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Trzebinia to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 673 transakcje.

Mieszkania: 81 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 048 zł/m², a mediana powierzchni 50,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 81 7 048 zł/m² 354 882 zł 50,4 m²
Handlowo-usługowe 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 42 143 zł/m² 26 045 zł 161,0 m²
Działki rolne 285 82 zł/m² 83 000 zł 1 026,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 40 52 zł/m² 5 768 zł 204,0 m²
Budynki Niska próba 174 7 280 zł/m² 300 000 zł 78,1 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 91,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 18 7 062 zł/m² 212 216 zł Niska próba
3 pokoje 33 7 044 zł/m² 359 770 zł Wiarygodna
4 pokoje 13 6 952 zł/m² 410 313 zł Niska próba
5 pokoi 3 brak danych brak danych za mała próba
6 pokoi 4 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 65 7 048 zł/m² Wiarygodna
Rynek wtórny 13 7 098 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Trzebinia - obszar wiejski 76 7 057 zł/m²
Trzebinia - miasto 6 3 579 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 9 7 582 zł/m² +7,6% Niska próba
2024 70 7 044 zł/m² brak danych Wiarygodna
2017 27 2 522 zł/m² +12,5% Niska próba
2016 76 2 242 zł/m² −1,6% Wiarygodna
2015 27 2 279 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Trzebinia; część danych: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    130 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 783 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 675 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 645 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat chrzanowski
    Liczba mieszkań w próbie
    221

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −7,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −13 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 130 000 zł — z 218 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Trzebinia mieszkały 31 823 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 13 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 092 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 161,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 3,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 645 złmiesięcznie

    +143,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 092 złrocznie

    +161,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,2%

    +6,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,0%

    −4,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,1%

    −2,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    31 823osoby

    −7,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    15 443osoby

    −7,3%48,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    16 380osób

    −6,7%51,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    4 042osoby

    −14,7%12,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    4 574osoby

    −22,2%14,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    6 630osób

    −16,2%20,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    9 083osoby

    −8,5%28,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    7 494osoby

    +30,2%23,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −13 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,7

    −0,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,3

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    325

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    338

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,6

    +1,8

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    31 807

    −7,0%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    23 629

    −6,0%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    29 października 2025 Trzebińska 70, Młoszowa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 360 000 zł 7 546 zł/m² ? 47,7 m² ? 1/1 ? 3 1
    2 października 2025 Trzebińska 74, Młoszowa Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? 329 862 zł 9 168 zł/m² ? 36,0 m² ? 1/1 ? 2 4
    10 września 2025 Trzebińska 72, Młoszowa Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? 385 000 zł 9 427 zł/m² ? 40,8 m² ? 1/1 ? 2 1
    29 lipca 2025 Trzebińska 72, Młoszowa Lokal 18 Udziały wymagają uwagi ? 228 000 zł 7 582 zł/m² ? 30,1 m² ? 1/1 ? 2 5
    30 czerwca 2025 Trzebińska 72, Młoszowa Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? 445 000 zł 7 799 zł/m² ? 57,1 m² ? 1/1 ? 3 1
    20 marca 2025 Trzebińska 70, Młoszowa Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? 470 000 zł 9 333 zł/m² ? 50,4 m² ? 1/1 ? 4 3
    17 marca 2025 Trzebińska 70, Młoszowa Lokal 9 Udziały wymagają uwagi ? 489 000 zł 7 060 zł/m² ? 69,3 m² ? 1/1 ? 4 3
    28 lutego 2025 Marszałka Piłsudskiego 53, Trzebinia Lokal 2 320 000 zł 3 988 zł/m² ? 80,3 m² ? 1/1 ? 4 1
    25 stycznia 2025 Kamieniec 112D, Młoszowa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 638 770 zł 5 074 zł/m² ? 125,9 m² ? 1/1 ? 6 1
    13 listopada 2024 Kamieniec 112D, Młoszowa Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? 638 770 zł 5 074 zł/m² ? 125,9 m² ? 1/1 ? 6 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Trzebinia

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Trzebinia?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Trzebinia wynosi 7 048 zł/m² na podstawie 81 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Trzebinia?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 354 882 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Trzebinia?

    Mediana ceny wynosi 7 048 zł/m² na rynku pierwotnym i 7 098 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Trzebinia rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Trzebinia wzrosły o 198,2% rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 7 048 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 19 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 19 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych