Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Trzebinia - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 249zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
183 500zł
Mediana powierzchni ?
47,4m²
Liczba transakcji ?
5
- 28 stycznia 2024 – 28 stycznia 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 17 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTrzebinia - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 768 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 249 zł/m², a mediana powierzchni 47,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 3 249 zł/m² | 183 500 zł | 47,4 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 12 | 128 zł/m² | 21 295 zł | 186,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 93 | 87 zł/m² | 70 000 zł | 820,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 11 | 100 zł/m² | 8 600 zł | 232,0 m² |
| Budynki Niska próba | 104 | 5 863 zł/m² | 259 000 zł | 57,6 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 5 | 2 919 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5 | 3 249 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2017 | 27 | 2 522 zł/m² | +12,5% | Niska próba |
| 2016 | 76 | 2 242 zł/m² | −1,6% | Wiarygodna |
| 2015 | 27 | 2 279 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 101 920 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 308 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 44,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 675 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 645 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat chrzanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 143
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −38 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 101 920 zł — z 143 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 18 121 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 38 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 1,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 645 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
18 121osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
8 765osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 356osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 201osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 592osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 766osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 160osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 402osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−38 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
173
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
211
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
18 119
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
17 649
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 lutego 2025 | Marszałka Piłsudskiego 53, Trzebinia Lokal | 320 000 zł | 3 988 zł/m² ? | 80,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 18 października 2024 | Rafineryjna 5, Trzebinia Lokal | 265 000 zł | 2 821 zł/m² ? | 94,0 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 8 października 2024 | Dworska 1, Trzebinia Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 5 000 zł | 151 zł/m² ? | 33,2 m² ? | 69/80 ? | 2 | brak danych |
| 18 lipca 2024 | Rynek 1, Trzebinia Lokal | 102 000 zł | 3 579 zł/m² ? | 28,5 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 18 lipca 2024 | Rynek 1, Trzebinia Lokal | 257 000 zł | 4 501 zł/m² ? | 57,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 26 marca 2024 | Dworska 7, Trzebinia Lokal | 110 000 zł | 2 919 zł/m² ? | 37,7 m² ? | 1/2 ? | 4 | brak danych |
| 9 stycznia 2024 | Osiedle Widokowe 18, Trzebinia Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 34 000 zł | 4 250 zł/m² ? | 8,0 m² ? | 1/8 ? | 4 | 3 |
| 5 lipca 2022 | Kopalniana 10, Trzebinia Lokal | 305 000 zł | 4 169 zł/m² ? | 73,2 m² ? | brak danych | 4 | brak danych |
| 21 grudnia 2020 | Słoneczna 9, Trzebinia Lokal | 193 000 zł | 1 509 zł/m² ? | 127,9 m² ? | brak danych | 5 | 2 |
| 9 września 2019 | Wiśniowa 2, Trzebinia Lokal | 112 000 zł | 2 947 zł/m² ? | 38,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Trzebinia - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Trzebinia - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Trzebinia - miasto wynosi 3 249 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Trzebinia - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 183 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Trzebinia - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Trzebinia - miasto wzrosły o 3,4% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 249 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 17 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 17 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych