Obręb ewidencyjny · chrzanowski · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Trzebinia, chrzanowski
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Trzebinia (Trzebinia, ulica Marszałka Piłsudskiego), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 28 stycznia 2024 – 28 stycznia 2026 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 19 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaTrzebinia to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 530 transakcji.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 7 | 165 zł/m² | 24 090 zł | 319,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 19 | 117 zł/m² | 57 486 zł | 576,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 47 | 5 956 zł/m² | 260 000 zł | 51,1 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 128 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 728 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 675 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 645 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat chrzanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 54
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −38 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 128 750 zł — z 54 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 18 121 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 38 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 1,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 645 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
18 121osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
8 765osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
9 356osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 201osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 592osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 766osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
5 160osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 402osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−38 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
173
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
211
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
18 119
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
17 649
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 lutego 2025 | Marszałka Piłsudskiego 53, Trzebinia Lokal 2 | 320 000 zł | 3 988 zł/m² ? | 80,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 18 lipca 2024 | Rynek 1, Trzebinia Lokal 3 | 257 000 zł | 4 501 zł/m² ? | 57,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 18 lipca 2024 | Rynek 1, Trzebinia Lokal 7 | 102 000 zł | 3 579 zł/m² ? | 28,5 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
| 9 stycznia 2024 | Osiedle Widokowe 18, Trzebinia Lokal 25 Udziały wymagają uwagi ? | 34 000 zł | 4 250 zł/m² ? | 8,0 m² ? | 1/8 ? | 4 | 3 |
| 21 grudnia 2020 | Słoneczna 9, Trzebinia Lokal 2 | 193 000 zł | 1 509 zł/m² ? | 127,9 m² ? | brak danych | 5 | 2 |
| 9 września 2019 | Wiśniowa 2, Trzebinia Lokal 7 | 112 000 zł | 2 947 zł/m² ? | 38,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 9 kwietnia 2019 | Słoneczna 9, Trzebinia Lokal 1 | 101 920 zł | 1 613 zł/m² ? | 63,2 m² ? | 1/2 ? | 5 | 1 |
| 21 sierpnia 2018 | Spokojna 49, Trzebinia Lokal 1 | 127 500 zł | 1 476 zł/m² ? | 86,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 21 sierpnia 2018 | Spokojna 49, Trzebinia Lokal 2 | 127 500 zł | 1 467 zł/m² ? | 86,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 20 kwietnia 2017 | Osiedle Związku Walki Młodych 13, Trzebinia Lokal 57 | 220 000 zł | 3 438 zł/m² ? | 64,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Trzebinia
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 19 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych