Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Trzebinia, Trzebinia - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Trzebinia 120305_4.0013 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

165 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

24 090 zł

Mediana metrażu

319,5 m²

Liczba transakcji

7

Ostatnie 24 miesięcy · 7 aktów notarialnych

Opis obszaru

Trzebinia to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 530 transakcji.

Działki budowlane: 7 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 165 zł/m², a mediana metrażu 319,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 54 2 728 zł/m² 128 750 zł 48,0 m²
Inne lokale 2 1 390 zł/m² 97 550 zł 52,0 m²
Działki budowlane 72 74 zł/m² 90 000 zł 524,5 m²
Działki rolne 112 77 zł/m² 52 710 zł 773,0 m²
Działki pozostałe 88 70 zł/m² 70 000 zł 587,0 m²
Budynki 208 2 645 zł/m² 250 500 zł 59,8 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat chrzanowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 r.: 8 650 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 143,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 128 750 zł — z 54 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 18 121 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 9,6%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 38 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,6%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 22,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 27,5 do 22,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 r.: 7,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 1,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
128 750 zł
Mediana ceny za m²
2 728 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
48,0 m²
Szacunkowy dochód netto
6 227 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 650 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat chrzanowski
Liczba mieszkań w próbie
54
Cena całego mieszkania 128 750 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 74 721 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 103 802 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -9,6%
Saldo migracji 2025 -38 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim

?
8 650 zł+143,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
92,2%+6,6
Stopa bezrobocia?
7,0%-4,9
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
4,5%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
18 121 -9,6%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
8 765-10,5%
Kobiety?
9 356-8,7%
Wiek
0-14 lat?
2 201-21,7%
15-29 lat?
2 592-22,9%
30-44 lata?
3 766-19,4%
45-64 lata?
5 160-12,2%
65+?
4 402+32,5%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 38 osób przez migracje w 2025 r.

?
-38 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-2,1
Migracje wewnętrzne na 1000?
-2,2+0,8
Migracje zagraniczne na 1000?
0,1
Zameldowania?
173
Wymeldowania?
211

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie chrzanowskim

?
22,6-4,9
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,7+0,1
Wodociąg?
18 296-9,1%
Kanalizacja?
17 773-8,8%

Najnowsze transakcje: Działki budowlane

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Działki budowlane”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
18.12.2025 Berezka Działka 1098/60 20 172 000 zł 280 zł/m² ? 71 971,0 m² ?
22.09.2025 Pukawka Działka 1378/1 12 800 zł 133 zł/m² ? 96,0 m² ?
17.06.2025 Pukawka Działka 795/136 10 000 zł 54 zł/m² ? 186,0 m² ?
21.05.2025 Pukawka Działka 796/79 777,0 m² ?
21.05.2025 Pukawka Działka 795/180 1 850,0 m² ?
21.11.2024 Rybna Działka 688/57 76,0 m² ?
13.08.2024 Przy Gazowni Działka 1771/2 24 090 zł 165 zł/m² ? 146,0 m² ?
12.03.2024 Rybna Działka 626/18 90 000 zł 199 zł/m² ? 453,0 m² ?
16.11.2023 Trzebinia Działka 191/416 10,0 m² ?
16.11.2023 Trzebinia Działka 191/414 37,0 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie chrzanowskim