Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Kapuścińskiego 4A, Gorlice

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat gorlicki

Kod podziału terytorialnego

1205

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 850zł/m²

Cena transakcyjna +20,6% rok do roku w okolicy Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

399 375zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

55,1m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

8

  • 21 stycznia 2025 – 21 stycznia 2026 · 8 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Kapuścińskiego 4A, Gorlice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 8 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 46,5 m² do 61,5 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 22 grudnia 2025, a ostatnia z 21 stycznia 2026.

Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 850 zł/m², a mediana powierzchni 55,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 8 7 850 zł/m² 399 375 zł 55,1 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    6,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    399 375 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    7 850 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    55,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    64 085 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 350 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat gorlicki
    Liczba mieszkań w próbie
    8

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 399 375 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 350 złmiesięcznie

    +140,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    78,4%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,3%

    −4,0

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,6

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Kapuścińskiego 4A, Gorlice

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2026, 49,05 m²

      382 590 złCena za metr kwadratowy: 7 800 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,05 m²
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2026, 61,35 m²

      484 665 złCena za metr kwadratowy: 7 900 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,35 m²
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 61,48 m²

      495 544 złCena za metr kwadratowy: 8 060 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,48 m²
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 48,12 m²

      327 216 złCena za metr kwadratowy: 6 800 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,12 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2026, 48,1 m²

      327 080 złCena za metr kwadratowy: 6 800 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,1 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2025, 46,47 m²

      381 054 złCena za metr kwadratowy: 8 200 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,47 m²
      • piętro 5
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2025, 61,2 m²

      416 160 złCena za metr kwadratowy: 6 800 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,2 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 grudnia 2025, 61,44 m²

      495 225 złCena za metr kwadratowy: 8 060 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,44 m²
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych