Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Kolejowa, Gorlice
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1205
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 5 listopada 2024 – 5 listopada 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
1
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Kolejowa, Gorlice: w statystykach ujęto 32 transakcje.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 832 zł/m², a mediana powierzchni 46,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 87 200 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 832 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 085 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 350 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorlicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 87 200 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 350 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
78,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,6
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 listopada 2025, 26,07 m²
Kolejowa 15, Gorlice
110 000 złCena za metr kwadratowy: 4 219 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,07 m²
- 1 izba
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2024, 52,02 m²
Kolejowa 15, Gorlice
142 000 złCena za metr kwadratowy: 2 730 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,02 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 sierpnia 2023, 33,9 m²
Kolejowa 9, Gorlice
120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 540 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,9 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2020, 52,02 m²
Kolejowa 15, Gorlice
51 000 złCena za metr kwadratowy: 980 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,02 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2020, 62,3 m²
Kolejowa 17, Gorlice
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 284 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,3 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2020, 35,54 m²
Kolejowa 9, Gorlice
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 688 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,54 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2020, 47,05 m²
Kolejowa 9, Gorlice
115 000 złCena za metr kwadratowy: 2 444 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,05 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2019, 52,73 m²
Kolejowa 7, Gorlice
12 000 złCena za metr kwadratowy: 228 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,73 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 listopada 2019, 44,76 m²
Kolejowa 15, Gorlice
63 000 złCena za metr kwadratowy: 1 408 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,76 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2018, 47,19 m²
Kolejowa 15, Gorlice
3 679 złCena za metr kwadratowy: 78 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,19 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2018, 26,07 m²
Kolejowa 15, Gorlice
2 033 złCena za metr kwadratowy: 78 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,07 m²
- 1 izba
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2018, 64,08 m²
Kolejowa 15, Gorlice
5 269 złCena za metr kwadratowy: 82 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,08 m²
- 4 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2015, 44,73 m²
Kolejowa 9, Gorlice
3 334 złCena za metr kwadratowy: 75 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,73 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 5 listopada 2014
Kolejowa 1, Gorlice
56 673 zł
- powierzchnia użytkowa brak danych
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2014, 63,49 m²
Kolejowa 17, Gorlice
3 596 złCena za metr kwadratowy: 57 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,49 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2014, 59,14 m²
Kolejowa 11, Gorlice
4 211 złCena za metr kwadratowy: 71 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,14 m²
- 4 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2014, 41,96 m²
Kolejowa 13, Gorlice
2 970 złCena za metr kwadratowy: 71 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,96 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2014, 65,28 m²
Kolejowa 17, Gorlice
106 000 złCena za metr kwadratowy: 1 624 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,28 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2014, 62,3 m²
Kolejowa 17, Gorlice
94 400 złCena za metr kwadratowy: 1 515 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,3 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2014, 46,86 m²
Kolejowa 9, Gorlice
96 000 złCena za metr kwadratowy: 2 049 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,86 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2014, 80,29 m²
Kolejowa 9, Gorlice
5 572 złCena za metr kwadratowy: 69 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 80,29 m²
- 5 izb
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2014, 40,28 m²
Kolejowa 7, Gorlice
3 026 złCena za metr kwadratowy: 75 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,28 m²
- 2 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2014, 54,74 m²
Kolejowa 7, Gorlice
4 136 złCena za metr kwadratowy: 76 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,74 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2014, 35,54 m²
Kolejowa 9, Gorlice
68 100 złCena za metr kwadratowy: 1 916 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,54 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2014, 47,05 m²
Kolejowa 9, Gorlice
96 złCena za metr kwadratowy: 2,03 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,05 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2014, 33,9 m²
Kolejowa 9, Gorlice
64 100 złCena za metr kwadratowy: 1 891 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,9 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2014, 39,43 m²
Kolejowa 7, Gorlice
2 985 złCena za metr kwadratowy: 76 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,43 m²
- 2 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2014, 39,32 m²
Kolejowa 7, Gorlice
2 760 złCena za metr kwadratowy: 70 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,32 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2014, 52,73 m²
Kolejowa 7, Gorlice
3 851 złCena za metr kwadratowy: 73 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,73 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2014, 38,81 m²
Kolejowa 7, Gorlice
72 700 złCena za metr kwadratowy: 1 873 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,81 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2014, 66,09 m²
Kolejowa 5, Gorlice
107 800 złCena za metr kwadratowy: 1 631 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,09 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2014, 42,57 m²
Kolejowa 3, Gorlice
76 200 złCena za metr kwadratowy: 1 790 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,57 m²
- 2 izby
- piętro 1
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych