Adres · Ceny transakcyjne
Konopnickiej 6, Gorlice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1205
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 7 października 2024 – 7 października 2025 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Konopnickiej 6, Gorlice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 15 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 23,3 m² do 45,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 19 maja 2005, a ostatnia z 8 października 2025.
Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 184 zł/m², a mediana powierzchni 38,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat gorlicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 135 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 184 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 38,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 64 085 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 350 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gorlicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 8
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7 350 zł miesięcznie. To 78,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 135 000 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gorlickim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie gorlickim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 350 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
78,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,6
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Konopnickiej 6, Gorlice
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2025, 15,85 m²
38 400 złCena za metr kwadratowy: 2 423 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 15,85 m²
- udział 1/2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2025, 45,1 m²
348 000 złCena za metr kwadratowy: 7 716 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,1 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 grudnia 2024, 33,14 m²
205 000 złCena za metr kwadratowy: 6 186 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,14 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2024, 32,42 m²
80 481 złCena za metr kwadratowy: 2 482 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,42 m²
- piętro 3
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 października 2021, 32,69 m²
42 000 złCena za metr kwadratowy: 1 285 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,69 m²
- 2 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2019, 32,14 m²
39 532 złCena za metr kwadratowy: 1 230 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,14 m²
- 2 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2019, 44,57 m²
58 200 złCena za metr kwadratowy: 1 306 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,57 m²
- 3 izby
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 września 2018, 31,38 m²
35 433 złCena za metr kwadratowy: 1 129 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,38 m²
- 2 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lutego 2018, 44,05 m²
135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 065 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,05 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2017, 45,1 m²
149 000 złCena za metr kwadratowy: 3 304 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,1 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 kwietnia 2016, 23,25 m²
80 000 złCena za metr kwadratowy: 3 441 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 23,25 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lutego 2016, 33,14 m²
58 000 złCena za metr kwadratowy: 1 750 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,14 m²
- 2 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 listopada 2011, 45,1 m²
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 993 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,1 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 marca 2008, 33,14 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 33,14 m²
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2005, 33,3 m²
30 000 złCena za metr kwadratowy: 901 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,3 m²
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych