Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Galicyjska, Siepraw
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1209
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 939zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
622 500zł
Mediana powierzchni ?
89,7m²
Liczba transakcji ?
8
- 6 października 2022 – 6 października 2023 · 8 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
1
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Galicyjska, Siepraw: w statystykach ujęto 10 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 939 zł/m², a mediana powierzchni 89,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 8 | 6 939 zł/m² | 622 500 zł | 89,7 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat myślenicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
8,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 622 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 939 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 89,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 643 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 029 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat myślenicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 8
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myślenickim w 2025 roku: 8 029 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 159,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 622 500 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 8,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie myślenickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie myślenickim w 2025 roku: 3,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,5% do 3,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 029 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,8%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,3
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż budynku, 4 października 2024
Galicyjska 8, Siepraw
265 000 zł
- powierzchnia użytkowa brak danych
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2023, 89,62 m²
Galicyjska 90C, Siepraw
698 000 złCena za metr kwadratowy: 7 788 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 89,62 m²
- 5 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 września 2023, 89,72 m²
Galicyjska 90B, Siepraw
696 000 złCena za metr kwadratowy: 7 757 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 89,72 m²
- 5 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2023, 89,42 m²
Galicyjska 90B, Siepraw
677 500 złCena za metr kwadratowy: 7 577 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 89,42 m²
- 5 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 grudnia 2022, 90,08 m²
Galicyjska 90A, Siepraw
579 000 złCena za metr kwadratowy: 6 428 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 90,08 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2022, 89,92 m²
Galicyjska 90, Siepraw
586 000 złCena za metr kwadratowy: 6 517 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 89,92 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 grudnia 2022, 89,66 m²
Galicyjska 90A, Siepraw
592 000 złCena za metr kwadratowy: 6 603 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 89,66 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 grudnia 2022, 89,7 m²
Galicyjska 90, Siepraw
594 000 złCena za metr kwadratowy: 6 622 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 89,7 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 grudnia 2022, 89,72 m²
Galicyjska 90C, Siepraw
651 000 złCena za metr kwadratowy: 7 256 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 89,72 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 8 kwietnia 2021
Galicyjska 200, Siepraw
620 000 zł
- powierzchnia użytkowa brak danych
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych