Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Powstańców, Ostrołęka

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

Ostrołęka

Kod podziału terytorialnego

1461

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 15 października 2024 – 15 października 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Powstańców, Ostrołęka: w statystykach ujęto 6 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 317 zł/m², a mediana powierzchni 43,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: Ostrołęka Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    256 250 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 317 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    43,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    80 243 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 325 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    Ostrołęka
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Ostrołęce w 2025 roku: 9 325 zł miesięcznie. To 99,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 256 250 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Ostrołęce 22,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Ostrołęce w 2025 roku: 7,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 7,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 325 złmiesięcznie

    +127,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    99,5%

    +0,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,5%

    −5,8

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    22,2

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2025, 48,17 m²

      Powstańców 9, Ostrołęka

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 6 228 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,17 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lipca 2024, 62,22 m²

      Powstańców 13, Ostrołęka

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 6 107 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,22 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2024, 32,3 m²

      Powstańców 15, Ostrołęka

      262 500 złCena za metr kwadratowy: 8 127 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 października 2022, 39,02 m²

      Powstańców 7, Ostrołęka

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 6 407 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,02 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2022, 36,9 m²

      Powstańców 3, Ostrołęka

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 6 504 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,9 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 marca 2022, 62,22 m²

      Powstańców 11, Ostrołęka

      226 000 złCena za metr kwadratowy: 3 632 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,22 m²
      • 5 izb
      • piętro 5

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych