Adres · Ceny transakcyjne
Rynek 19, Rymanów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1807
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 13 listopada 2018 – 13 listopada 2019 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Rynek 19, Rymanów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 9 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 29,8 m² do 72,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 26 kwietnia 2004, a ostatnia z 13 listopada 2019.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 143 zł/m², a mediana powierzchni 52,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat krośnieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 60 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 143 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 339 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 259 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krośnieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 5
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 7 259 zł miesięcznie. To 77,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 60 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 8,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 9,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 9,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 259 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,9%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,2
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Rynek 19, Rymanów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 listopada 2019, 39,52 m²
102 000 złCena za metr kwadratowy: 2 581 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,52 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 17 stycznia 2019, 29,81 m²
57 000 złCena za metr kwadratowy: 1 912 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,81 m²
- 3 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 kwietnia 2013, 52,05 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 882 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,05 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2012, 49,61 m²
32 654 złCena za metr kwadratowy: 658 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,61 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2011, 44,95 m²
28 803 złCena za metr kwadratowy: 641 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,95 m²
- 3 izby
- parter
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 października 2011, 52,53 m²
36 671 złCena za metr kwadratowy: 698 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,53 m²
- 4 izby
- parter
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 sierpnia 2007, 52,05 m²
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 729 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,05 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 listopada 2005, 52,5 m²
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 143 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,5 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2004, 72,12 m²
10 099 złCena za metr kwadratowy: 140 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,12 m²
- 5 izb
- piętro 3
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2004, 49,8 m²
9 465 złCena za metr kwadratowy: 190 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2004, 62,57 m²
11 790 złCena za metr kwadratowy: 188 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,57 m²
- 3 izby
- piętro 1
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych