Gmina

Ceny mieszkań w gminie Rymanów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: gmina Rymanów 1807083 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

7 609 zł/m²

+22,5% r/r

Mediana ceny całkowitej

370 175 zł

Mediana metrażu

40,3 m²

Liczba transakcji

30

Ostatnie 24 miesięcy · 30 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

Rymanów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 975 transakcji.

Mieszkania: 30 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 7 609 zł/m², a mediana metrażu 40,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 52 2 652 zł/m² 125 000 zł 51,7 m²
Garaże 11 902 zł/m² 29 754 zł 32,1 m²
Inne lokale 5 792 zł/m² 26 840 zł 31,6 m²
Działki budowlane 216 34 zł/m² 30 000 zł 937,0 m²
Działki rolne 1895 2 zł/m² 7 000 zł 1 800,0 m²
Działki pozostałe 296 3 zł/m² 7 700 zł 1 552,0 m²
Budynki 544 1 302 zł/m² 105 500 zł 93,8 m²

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.

Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Rynek pierwotny 23 7 609 zł/m²
Rynek wtórny 6 7 491 zł/m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.

Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Rymanów - miasto 27 7 816 zł/m²
Rymanów - obszar wiejski 3 6 959 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 12 8 596 zł/m² +16,2% Niska próba
2024 17 7 400 zł/m² Niska próba
2019 5 2 786 zł/m² Niska próba
2011 5 768 zł/m² Niska próba

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Rymanów; część danych: powiat krośnieński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 r.: 7 260 zł miesięcznie. To 77,4% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 140,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 125 000 zł — z 52 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Rymanów mieszkały 14 904 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 5,7%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 71 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,9%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 8,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 4,7 do 8,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 r.: 9,9%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 9,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 8 328 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 141,7%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,8 do 2,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,0 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
125 000 zł
Mediana ceny za m²
2 652 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
51,7 m²
Szacunkowy dochód netto
5 279 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 260 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat krośnieński
Liczba mieszkań w próbie
52
Cena całego mieszkania 125 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 63 349 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 87 121 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -5,7%
Saldo migracji 2025 -71 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim

?
7 260 zł+140,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
8 328 zł+141,7%
Wynagrodzenie vs Polska?
77,4%+4,6
Stopa bezrobocia?
9,9%-3,9
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,3%-2,8

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Rymanów

?
14 904 -5,7%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
7 292-5,9%
Kobiety?
7 612-5,5%
Wiek
0-14 lat?
2 204-12,1%
15-29 lat?
2 470-24,3%
30-44 lata?
3 014-11,9%
45-64 lata?
4 044-3,0%
65+?
3 172+29,5%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Rymanów ubyło 71 osób przez migracje w 2025 r.

?
-71 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-4,7
Migracje wewnętrzne na 1000?
-3,6-2,1
Migracje zagraniczne na 1000?
-1,1
Zameldowania?
95
Wymeldowania?
166

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie krośnieńskim

?
8,6+3,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,4-0,4
Wodociąg?
7 508+17,3%
Kanalizacja?
12 671-1,8%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
07.12.2025 Kalwaria 3, Rymanów Lokal 36_LOK Udziały wymagają uwagi ? 550 000 zł 8 023 zł/m² ? 68,6 m² ? 3
04.12.2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 8_LOK Udziały wymagają uwagi ? 532 380 zł 8 699 zł/m² ? 61,2 m² ? 3 2
03.12.2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 7_LOK Udziały wymagają uwagi ? 481 100 zł 38 107 zł/m² ? 12,6 m² ? 3 4
01.12.2025 Kasztanowa 5B, Klimkówka Lokal 5_LOK Udziały wymagają uwagi ? 270 000 zł 6 959 zł/m² ? 38,8 m² ? 2
01.12.2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 6_LOK 470 235 zł 8 700 zł/m² ? 54,1 m² ? 3 4
26.11.2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 5_LOK Udziały wymagają uwagi ? 464 385 zł 8 592 zł/m² ? 54,1 m² ? 3 2
24.11.2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 4_LOK Udziały wymagają uwagi ? 464 830 zł 8 600 zł/m² ? 54,1 m² ? 3 3
20.11.2025 Kasztanowa 5B, Klimkówka Lokal 6_LOK Udziały wymagają uwagi ? 290 000 zł 6 928 zł/m² ? 41,9 m² ? 2
19.11.2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 646 640 zł 102 438 zł/m² ? 6,3 m² ? 3
13.11.2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 3_LOK Udziały wymagają uwagi ? 552 550 zł 9 029 zł/m² ? 61,2 m² ? 3 3

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie krośnieńskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Rymanów wynosi 7 609 zł/m² na podstawie 30 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.