Budynki · Ceny transakcyjne
Rymanów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 24 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 821zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
140 000zł
Mediana powierzchni ?
100,4m²
Liczba transakcji ?
37
- 26 stycznia 2024 – 26 stycznia 2026 · 37 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRymanów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 975 transakcji.
Budynki: 37 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 821 zł/m², a mediana powierzchni 100,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 30 | 7 609 zł/m² | 370 175 zł | 40,3 m² |
| Garaże Niska próba | 11 | 902 zł/m² | 29 754 zł | 32,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 19 | 47 zł/m² | 51 000 zł | 1 015,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 145 | 8 zł/m² | 25 684 zł | 1 890,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 105,0 m² |
| Budynki Niska próba | 37 | 1 821 zł/m² | 140 000 zł | 100,4 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Rymanów; część danych: powiat krośnieński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 125 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 652 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 63 339 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 259 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krośnieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 52
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −5,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −71 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 7 259 zł miesięcznie. To 77,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 125 000 zł — z 51 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rymanów mieszkały 14 904 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 71 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 8,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 9,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 9,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 328 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 141,7%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,8 do 3,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 259 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 328 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
77,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
14 904osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 292osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 612osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 204osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 470osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 014osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 044osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 172osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−71 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
95
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
166
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
8,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 533
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
12 573
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 stycznia 2026 | Majowa 7, Wróblik Królewski Budynek 330 | brak danych | brak danych | 110,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 stycznia 2026 | Majowa 7, Wróblik Królewski Budynek 329 | brak danych | brak danych | 101,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 stycznia 2026 | Majowa 7, Wróblik Królewski Budynek 331 | brak danych | brak danych | 98,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 stycznia 2026 | Majowa 7, Wróblik Królewski Budynek 333 | brak danych | brak danych | 22,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 grudnia 2025 | Kwiatowa 15, Sieniawa Budynek 324 | brak danych | brak danych | 519,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 17 grudnia 2025 | Bieszczadzka 170, Królik Polski Budynek 163 | 110 000 zł | 2 293 zł/m² ? | 48,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 6 listopada 2025 | Polna 5a, Rymanów Budynek 1680 | 580 000 zł | 7 126 zł/m² ? | 81,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 5 listopada 2025 | Ogrodowa 91, Milcza Budynek 351 | 53 000 zł | 586 zł/m² ? | 90,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 października 2025 | Rzeszowska 151, Ladzin Budynek 223 | 140 000 zł | 1 375 zł/m² ? | 101,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 września 2025 | Węgierska 97, Deszno Budynek 225 | brak danych | brak danych | 183,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w gminie Rymanów
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych