Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Edwarda Spilarewicza, Mielec
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1811
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 033zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
400 000zł
Mediana powierzchni ?
79,5m²
Liczba transakcji ?
9
- 2 lipca 2024 – 2 lipca 2025 · 9 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Edwarda Spilarewicza, Mielec: w statystykach ujęto 9 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 033 zł/m², a mediana powierzchni 79,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 5 033 zł/m² | 400 000 zł | 79,5 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat mielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 400 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 033 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 79,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 818 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 051 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat mielecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 9
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mieleckim w 2025 roku: 8 051 zł miesięcznie. To 85,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 400 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mieleckim 11,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mieleckim w 2025 roku: 6,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,0% do 6,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 051 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,6
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 lipca 2025 | 570 000 zł | 7 173 zł/m² ? | 79,5 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 20 grudnia 2024 | 480 000 zł | 5 884 zł/m² ? | 81,6 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 20 grudnia 2024 | 290 000 zł | 3 649 zł/m² ? | 79,5 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 12 grudnia 2024 | 480 000 zł | 5 884 zł/m² ? | 81,6 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 9 grudnia 2024 | 400 000 zł | 4 903 zł/m² ? | 81,6 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 22 listopada 2024 | 400 000 zł | 5 033 zł/m² ? | 79,5 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 13 listopada 2024 | 400 000 zł | 4 903 zł/m² ? | 81,6 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 13 listopada 2024 | 400 000 zł | 5 033 zł/m² ? | 79,5 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 7 listopada 2024 | 400 000 zł | 5 033 zł/m² ? | 79,5 m² | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych