Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Kochanowskiego, Mielec
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1811
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 015zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
253 000zł
Mediana powierzchni ?
43,0m²
Liczba transakcji ?
8
- 23 stycznia 2025 – 23 stycznia 2026 · 8 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Kochanowskiego, Mielec: w statystykach ujęto 11 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 145 zł/m², a mediana powierzchni 43,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 8 | 6 015 zł/m² | 253 000 zł | 43,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat mielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 260 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 145 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 43,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 818 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 051 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat mielecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mieleckim w 2025 roku: 8 051 zł miesięcznie. To 85,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 260 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mieleckim 11,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie mieleckim w 2025 roku: 6,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,0% do 6,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 051 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
11,6
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2026, 44,01 m²
Kochanowskiego 1, Mielec
180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 090 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,01 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 36,5 m²
Kochanowskiego 4, Mielec
195 000 złCena za metr kwadratowy: 5 342 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,5 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 listopada 2025, 37,93 m²
Kochanowskiego 5, Mielec
240 000 złCena za metr kwadratowy: 6 327 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,93 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2025, 32,41 m²
Kochanowskiego 2, Mielec
299 000 złCena za metr kwadratowy: 9 226 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,41 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 marca 2025, 45,59 m²
Kochanowskiego 1, Mielec
260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 703 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,59 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2025, 42,87 m²
Kochanowskiego 1, Mielec
322 000 złCena za metr kwadratowy: 7 511 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,87 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2025, 43,22 m²
Kochanowskiego 3, Mielec
318 000 złCena za metr kwadratowy: 7 358 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,22 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 stycznia 2025, 43,87 m²
Kochanowskiego 3, Mielec
246 000 złCena za metr kwadratowy: 5 607 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,87 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 stycznia 2025, 43,66 m²
Kochanowskiego 1, Mielec
260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 955 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,66 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2024, 44,75 m²
Kochanowskiego 3, Mielec
275 000 złCena za metr kwadratowy: 6 145 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,75 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lipca 2024, 36,57 m²
Kochanowskiego 6, Mielec
252 000 złCena za metr kwadratowy: 6 891 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,57 m²
- 4 izby
- piętro 2
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych