Przejdź do treści

Osiedle · Ceny transakcyjne

Osiedle Leśne, Ryjewo

Podsumowanie transakcji na tym osiedlu, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat kwidzyński

Kod podziału terytorialnego

2207

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 12 września 2023 – 12 września 2024 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis osiedla

Cena transakcyjna

Osiedle Leśne, Ryjewo: w statystykach ujęto 15 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 747 zł/m², a mediana powierzchni 55,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

To osiedle, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat kwidzyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    107 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 747 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    55,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 762 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 289 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kwidzyński
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kwidzyńskim w 2025 roku: 8 289 zł miesięcznie. To 88,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 119,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 107 500 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kwidzyńskim 16,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kwidzyńskim w 2025 roku: 8,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,1% do 8,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 289 złmiesięcznie

    +119,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,4%

    −2,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,2%

    −0,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje na tym osiedlu

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2024, 55,3 m²

      Osiedle Leśne 10, Ryjewo

      168 000 złCena za metr kwadratowy: 3 038 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lutego 2024, 55,3 m²

      Osiedle Leśne 6, Ryjewo

      207 000 złCena za metr kwadratowy: 3 743 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 grudnia 2022, 67,6 m²

      Osiedle Leśne 16, Ryjewo

      55 200 złCena za metr kwadratowy: 817 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,6 m²
      • 4 izby
      • poza statystykami
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lutego 2022, 67,6 m²

      Osiedle Leśne 4, Ryjewo

      64 000 złCena za metr kwadratowy: 947 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,6 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2021, 36,9 m²

      Osiedle Leśne 6, Ryjewo

      133 000 złCena za metr kwadratowy: 3 604 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,9 m²
      • 2 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 czerwca 2021, 67,6 m²

      Osiedle Leśne 10, Ryjewo

      60 270 złCena za metr kwadratowy: 892 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,6 m²
      • 4 izby
      • poza medianami cen
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2021, 56,5 m²

      Osiedle Leśne 2, Ryjewo

      89 821 złCena za metr kwadratowy: 1 590 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,5 m²
      • 3 izby
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2018, 36,9 m²

      Osiedle Leśne 10, Ryjewo

      53 000 złCena za metr kwadratowy: 1 436 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,9 m²
      • 2 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 sierpnia 2017, 67,6 m²

      Osiedle Leśne 4, Ryjewo

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 367 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,6 m²
      • 4 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2012, 55,3 m²

      Osiedle Leśne 10, Ryjewo

      95 000 złCena za metr kwadratowy: 1 718 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2009, 67,6 m²

      Osiedle Leśne 4, Ryjewo

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 775 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,6 m²
      • 4 izby
    12. Sprzedaż lokalu, 3 sierpnia 2007, 36,9 m²

      Osiedle Leśne 6, Ryjewo

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 542 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,9 m²
      • 2 izby
      • poza medianami cen
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 października 2006, 55,3 m²

      Osiedle Leśne 12, Ryjewo

      56 000 złCena za metr kwadratowy: 1 013 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,3 m²
      • 3 izby
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2006, 55,3 m²

      Osiedle Leśne 8, Ryjewo

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 904 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,3 m²
      • 3 izby
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2005, 67,6 m²

      Osiedle Leśne 12, Ryjewo

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 109 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,6 m²
      • 4 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych