Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Powstańców, Nowy Staw

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat malborski

Kod podziału terytorialnego

2209

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 25 października 2023 – 25 października 2024 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Powstańców, Nowy Staw: w statystykach ujęto 10 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 307 zł/m², a mediana powierzchni 51,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat malborski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    175 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 307 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    51,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 922 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 941 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat malborski
    Liczba mieszkań w próbie
    9

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie malborskim w 2025 roku: 7 941 zł miesięcznie. To 84,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 175 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie malborskim 25,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie malborskim w 2025 roku: 10,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,5% do 10,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 941 złmiesięcznie

    +133,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    84,7%

    +2,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,1%

    −9,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,8

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2024, 48,9 m²

      Powstańców 7, Nowy Staw

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 5 317 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 kwietnia 2024, 48,9 m²

      Powstańców 7, Nowy Staw

      279 000 złCena za metr kwadratowy: 5 706 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 stycznia 2024, 65,1 m²

      Powstańców 3, Nowy Staw

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 533 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,1 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2023, 65,1 m²

      Powstańców 3, Nowy Staw

      159 000 złCena za metr kwadratowy: 2 442 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,1 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 października 2022, 48,9 m²

      Powstańców 3, Nowy Staw

      175 000 złCena za metr kwadratowy: 3 579 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2022, 6,11 m²

      Powstańców 3, Nowy Staw

      17 900 złCena za metr kwadratowy: 2 930 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 6,11 m²
      • udział 1/8
      • 4 izby
      • piętro 3
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2021, 48,9 m²

      Powstańców 7, Nowy Staw

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 067 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2019, 65,1 m²

      Powstańców 7, Nowy Staw

      183 000 złCena za metr kwadratowy: 2 811 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,1 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 sierpnia 2009, 65,1 m²

      Powstańców 7, Nowy Staw

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 922 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,1 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2008, 51,4 m²

      Powstańców 1, Nowy Staw

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 307 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych