Adres · Ceny transakcyjne
11 Listopada 18B, Będzin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2401
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 16 listopada 2022 – 16 listopada 2023 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres 11 Listopada 18B, Będzin ma w Rejestrze cen nieruchomości 20 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 40,8 m² do 107,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 16 maja 2019, a ostatnia z 16 listopada 2023.
Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 548 zł/m², a mediana powierzchni 46,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 212 196 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 548 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 325 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 235 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat będziński
- Liczba mieszkań w próbie
- 16
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 212 196 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 235 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,0
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 listopada 2023 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal U/1 | 1 300 000 zł | 12 080 zł/m² ? | 107,6 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 20 października 2023 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 1 | 415 000 zł | 9 874 zł/m² ? | 42,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 6 sierpnia 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 7 | 212 531 zł | 4 550 zł/m² ? | 46,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 11 lipca 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 17 | 190 600 zł | 4 550 zł/m² ? | 41,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 6 |
| 1 lipca 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 10 | 184 000 zł | 4 514 zł/m² ? | 40,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 26 czerwca 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 13 | 190 500 zł | 4 548 zł/m² ? | 41,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 12 czerwca 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 4 | 253 890 zł | 4 550 zł/m² ? | 55,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 7 czerwca 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 11 | 211 862 zł | 4 536 zł/m² ? | 46,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 24 maja 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 14 | 189 000 zł | 4 637 zł/m² ? | 40,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 22 maja 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 16 | 253 800 zł | 4 548 zł/m² ? | 55,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 20 maja 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 6 | 183 000 zł | 4 490 zł/m² ? | 40,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 20 maja 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 15 | 210 195 zł | 4 500 zł/m² ? | 46,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 17 maja 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 20 | 251 100 zł | 4 500 zł/m² ? | 55,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 6 |
| 17 maja 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 12 | 253 890 zł | 4 550 zł/m² ? | 55,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 17 maja 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 8 | 251 482 zł | 4 507 zł/m² ? | 55,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 17 maja 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 3 | 214 480 zł | 4 592 zł/m² ? | 46,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 16 maja 2019 | 11 Listopada 18B, Będzin Lokal 9 | 188 505 zł | 4 500 zł/m² ? | 41,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych