Adres · Ceny transakcyjne
Józefa Piłsudskiego 29/31, Będzin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2401
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 11 kwietnia 2023 – 11 kwietnia 2024 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Józefa Piłsudskiego 29/31, Będzin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 18 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,0 m² do 62,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 28 stycznia 2011, a ostatnia z 11 kwietnia 2024.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 567 zł/m², a mediana powierzchni 36,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 125 035 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 567 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 36,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 325 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 235 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat będziński
- Liczba mieszkań w próbie
- 18
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 125 035 zł — z 18 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 18 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 235 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,0
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Józefa Piłsudskiego 29/31, Będzin
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 kwietnia 2024, 34,96 m²
170 000 złCena za metr kwadratowy: 4 863 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,96 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 maja 2023, 54,89 m²
295 000 złCena za metr kwadratowy: 5 374 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,89 m²
- 3 izby
- piętro 4
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2022, 54,89 m²
194 000 złCena za metr kwadratowy: 3 534 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,89 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 czerwca 2022, 54,89 m²
200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 644 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,89 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2020, 35,45 m²
158 500 złCena za metr kwadratowy: 4 471 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,45 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 marca 2020, 62,91 m²
107 500 złCena za metr kwadratowy: 1 709 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,91 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2020, 37,02 m²
130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 512 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,02 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2020, 35,94 m²
90 000 złCena za metr kwadratowy: 2 504 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,94 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 lipca 2019, 62,8 m²
165 000 złCena za metr kwadratowy: 2 627 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,8 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2018, 62,91 m²
154 000 złCena za metr kwadratowy: 2 448 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,91 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2017, 35,45 m²
37 500 złCena za metr kwadratowy: 1 058 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,45 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2017, 48,9 m²
126 070 złCena za metr kwadratowy: 2 578 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,9 m²
- 3 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 marca 2016, 35,08 m²
60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 710 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,08 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2015, 36,74 m²
82 000 złCena za metr kwadratowy: 2 232 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,74 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 marca 2015, 48,52 m²
124 000 złCena za metr kwadratowy: 2 556 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,52 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 marca 2015, 36,74 m²
12 500 złCena za metr kwadratowy: 340 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,74 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 kwietnia 2013, 35,45 m²
82 000 złCena za metr kwadratowy: 2 313 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,45 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2011, 35,87 m²
95 000 złCena za metr kwadratowy: 2 648 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,87 m²
- 2 izby
- piętro 4
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych