Adres · Ceny transakcyjne
Stanisława Skalskiego 10, Będzin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2401
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 19 lutego 2025 – 19 lutego 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
1
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Stanisława Skalskiego 10, Będzin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 44 transakcje. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 19,3 m² do 66,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 9 października 2008, a ostatnia z 19 lutego 2026.
Mieszkania: 43 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 850 zł/m², a mediana powierzchni 41,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 122 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 850 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 41,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 325 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 235 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat będziński
- Liczba mieszkań w próbie
- 43
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 122 000 zł — z 43 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 235 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,0
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 lutego 2026 | 250 000 zł | 6 023 zł/m² ? | 41,5 m² | 1/1 ? | 3 | 11 | |
| 19 lutego 2024 | 270 000 zł | 4 053 zł/m² ? | 66,6 m² | 1/1 ? | 4 | 3 | |
| 31 stycznia 2024 | 160 000 zł | 4 854 zł/m² ? | 33,0 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 8 grudnia 2023 | 345 000 zł | 5 858 zł/m² ? | 58,9 m² | 1/1 ? | 4 | 2 | |
| 28 lipca 2023 | 82 000 zł | 4 255 zł/m² ? | 19,3 m² ? | 17/10000 ? | 2 | 2 | |
| 29 marca 2023 | 240 000 zł | 4 075 zł/m² ? | 58,9 m² | 1/1 ? | 4 | 2 | |
| 2 listopada 2022 | 340 000 zł | 5 516 zł/m² ? | 61,6 m² | 1/1 ? | 4 | 4 | |
| 8 sierpnia 2022 | 220 000 zł | 4 279 zł/m² ? | 51,4 m² | 1/1 ? | 4 | 10 | |
| 20 kwietnia 2022 | 235 000 zł | 3 812 zł/m² ? | 61,6 m² | 1/1 ? | 4 | 4 | |
| 31 sierpnia 2021 | 168 500 zł | 4 036 zł/m² ? | 41,8 m² | 1/1 ? | 3 | 7 | |
| 27 sierpnia 2020 | 155 000 zł | 3 735 zł/m² ? | 41,5 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 18 czerwca 2020 | 268 000 zł | 4 551 zł/m² ? | 58,9 m² | 1/1 ? | 4 | 5 | |
| 18 maja 2020 | 105 000 zł | 3 186 zł/m² ? | 33,0 m² | 1/1 ? | 3 | 10 | |
| 3 kwietnia 2020 | 170 000 zł | 4 095 zł/m² ? | 41,5 m² | 1/1 ? | 3 | 11 | |
| 14 lutego 2020 | 97 000 zł | 2 943 zł/m² ? | 33,0 m² | 1/1 ? | 3 | 10 | |
| 17 grudnia 2019 | 80 500 zł | 2 431 zł/m² ? | 33,1 m² | 1/1 ? | 2 | 1 | |
| 21 października 2019 | 210 000 zł | 3 152 zł/m² ? | 66,6 m² | 1/1 ? | 4 | 9 | |
| 1 lipca 2019 | 175 000 zł | 2 991 zł/m² ? | 58,5 m² | 1/1 ? | 4 | 11 | |
| 1 lipca 2019 | 108 000 zł | 2 602 zł/m² ? | 41,5 m² | 1/1 ? | 3 | 9 | |
| 8 stycznia 2019 | 79 000 zł | 2 755 zł/m² ? | 28,7 m² | 1/1 ? | 2 | 11 | |
| 10 grudnia 2018 | 157 000 zł | 3 046 zł/m² ? | 51,5 m² | 1/1 ? | 4 | 6 | |
| 7 grudnia 2018 | 120 000 zł | 2 891 zł/m² ? | 41,5 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 23 maja 2018 | 85 000 zł | 2 579 zł/m² ? | 33,0 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 18 sierpnia 2017 | 105 000 zł | 2 042 zł/m² ? | 51,4 m² | 1/1 ? | 4 | 11 | |
| 12 maja 2017 | 126 000 zł | 3 035 zł/m² ? | 41,5 m² | 1/1 ? | 3 | 9 | |
| 28 kwietnia 2017 | 97 000 zł | 2 337 zł/m² ? | 41,5 m² | 1/1 ? | 3 | 11 | |
| 17 stycznia 2017 | 88 000 zł | 2 120 zł/m² ? | 41,5 m² | 1/1 ? | 3 | 9 | |
| 11 sierpnia 2016 | 135 500 zł | 2 316 zł/m² ? | 58,5 m² | brak danych | 4 | 2 | |
| 31 maja 2016 | 122 000 zł | 2 085 zł/m² ? | 58,5 m² | brak danych | 4 | 2 | |
| 24 lutego 2016 | 90 000 zł | 1 729 zł/m² ? | 52,1 m² | brak danych | 4 | 9 | |
| 16 listopada 2015 | 144 600 zł | 2 806 zł/m² ? | 51,5 m² | brak danych | 4 | 6 | |
| 5 stycznia 2015 | 110 000 zł | 1 868 zł/m² ? | 58,9 m² | brak danych | 4 | 5 | |
| 30 kwietnia 2014 |
Stanisława Skalskiego 10, Będzin
Budynki
Akt notarialny nie podaje powierzchni użytkowej budynku, więc nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynku.
|
39 720 zł | brak danych | brak danych ? | brak danych | brak danych | brak danych |
| 30 kwietnia 2014 | 39 720 zł | 2 061 zł/m² ? | 19,3 m² | brak danych | 3 | 11 | |
| 19 grudnia 2013 | 102 000 zł | 2 457 zł/m² ? | 41,5 m² | brak danych | 3 | 8 | |
| 27 listopada 2013 | 112 500 zł | 2 138 zł/m² ? | 52,6 m² | brak danych | 4 | 0 | |
| 24 września 2012 | 99 000 zł | 2 319 zł/m² ? | 42,7 m² | brak danych | 3 | 3 | |
| 28 czerwca 2011 | 131 000 zł | 3 156 zł/m² ? | 41,5 m² | brak danych | 3 | 11 | |
| 24 lutego 2011 | 155 000 zł | 2 515 zł/m² ? | 61,6 m² | brak danych | 4 | 9 | |
| 14 czerwca 2010 | 100 000 zł | 2 409 zł/m² ? | 41,5 m² | brak danych | 3 | 11 | |
| 9 września 2009 | 145 000 zł | 2 755 zł/m² ? | 52,6 m² | brak danych | 4 | 6 | |
| 5 sierpnia 2009 | 118 000 zł | 2 850 zł/m² ? | 41,4 m² | brak danych | 3 | 0 | |
| 31 grudnia 2008 | 70 000 zł | 1 691 zł/m² ? | 41,4 m² | brak danych | 3 | 7 | |
| 9 października 2008 | 106 000 zł | 2 554 zł/m² ? | 41,5 m² | brak danych | 3 | 11 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych