Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Zwycięstwa 4, Będzin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat będziński

Kod podziału terytorialnego

2401

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

4

  • 2 lipca 2024 – 2 lipca 2025 · 4 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Zwycięstwa 4, Będzin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 30,7 m² do 34,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 10 listopada 2010, a ostatnia z 2 lipca 2025.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 056 zł/m², a mediana powierzchni 31,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 4 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    98 750 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 056 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    31,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 325 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 235 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat będziński
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 98 750 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 235 złmiesięcznie

    +138,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,9%

    +4,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,4%

    −6,7

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,0

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Zwycięstwa 4, Będzin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lipca 2025, 30,8 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 7 468 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 kwietnia 2025, 33,23 m²

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 4 965 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,23 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2025, 32,4 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 4 938 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2024, 30,8 m²

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 5 357 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lutego 2022, 33,3 m²

      9 923 złCena za metr kwadratowy: 298 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 sierpnia 2018, 30,68 m²

      95 000 złCena za metr kwadratowy: 3 096 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,68 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lutego 2017, 30,8 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 2 273 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2016, 33,41 m²

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 2 245 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,41 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2015, 30,7 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 2 280 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,7 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 maja 2013, 34 m²

      102 500 złCena za metr kwadratowy: 3 015 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 listopada 2010, 33,41 m²

      8 408 złCena za metr kwadratowy: 252 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,41 m²
      • 3 izby
      • piętro 3

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych