Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Nowomiejska 4, Siewierz

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat będziński

Kod podziału terytorialnego

2401

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 28 września 2022 – 28 września 2023 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Nowomiejska 4, Siewierz ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 34,4 m² do 58,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 15 lipca 2019, a ostatnia z 28 września 2023.

Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 535 zł/m², a mediana powierzchni 48,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    216 294 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 535 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 325 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 235 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat będziński
    Liczba mieszkań w próbie
    14

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 216 294 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 235 złmiesięcznie

    +138,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,9%

    +4,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,4%

    −6,7

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,0

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Nowomiejska 4, Siewierz

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 września 2023, 48,17 m²

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 8 304 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,17 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2020, 52,29 m²

      277 137 złCena za metr kwadratowy: 5 300 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,29 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2020, 52,43 m²

      256 697 złCena za metr kwadratowy: 4 896 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,43 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2020, 48,79 m²

      220 068 złCena za metr kwadratowy: 4 511 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,79 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2020, 49,04 m²

      232 327 złCena za metr kwadratowy: 4 737 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,04 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2019, 48,71 m²

      238 630 złCena za metr kwadratowy: 4 899 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,71 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2019, 46,16 m²

      210 490 złCena za metr kwadratowy: 4 560 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46,16 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2019, 34,38 m²

      165 024 złCena za metr kwadratowy: 4 800 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,38 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2019, 48,93 m²

      208 507 złCena za metr kwadratowy: 4 261 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,93 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lipca 2019, 48,58 m²

      198 408 złCena za metr kwadratowy: 4 084 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,58 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2019, 48,3 m²

      212 520 złCena za metr kwadratowy: 4 400 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2019, 37,75 m²

      166 100 złCena za metr kwadratowy: 4 400 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,75 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2019, 58,83 m²

      251 086 złCena za metr kwadratowy: 4 268 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,83 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2019, 41,93 m²

      176 106 złCena za metr kwadratowy: 4 200 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,93 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych