Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

1-go Maja 27B, Panoszów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat lubliniecki

Kod podziału terytorialnego

2407

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 12 marca 2025 – 12 marca 2026 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres 1-go Maja 27B, Panoszów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 7 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 24,2 m² do 61,4 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 30 września 2016, a ostatnia z 12 marca 2026.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 932 zł/m², a mediana powierzchni 30,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat lubliniecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    70 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 932 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    30,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 252 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 226 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubliniecki
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lublinieckim w 2025 roku: 8 226 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 141,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lublinieckim 11,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 990 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lublinieckim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,8% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 226 złmiesięcznie

    +141,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,8%

    +5,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,6%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    11,9

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    1-GO MAJA 27B, PANOSZÓW

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2026, 30,6 m²

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 614 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,6 m²
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 grudnia 2025, 30,6 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 2 288 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,6 m²
    3. Sprzedaż lokalu, 1 marca 2024, 24,17 m²

      10 000 złCena za metr kwadratowy: 414 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 24,17 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 marca 2024, 41,4 m²

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 932 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,4 m²
      • 3 izby
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 września 2023, 51,7 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 934 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,7 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2021, 30,6 m²

      18 000 złCena za metr kwadratowy: 588 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,6 m²
      • 1 izba
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2019, 61,4 m²

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 977 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,4 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    8. Sprzedaż lokalu, 6 maja 2019, 24,17 m²

      brak danych

      • powierzchnia użytkowa 24,17 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2016, 30,2 m²

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 662 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,2 m²
      • 2 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych