Adres z Rejestru cen nieruchomości

Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat mikołowski Kod podziału terytorialnego 2408

Mediana ceny za m² ?

1 993 zł/m²

+40,5% r/r

Mediana ceny całkowitej

122 500 zł

Mediana metrażu

59,5 m²

Liczba transakcji

10

Opis adresu

Adres Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne ma w Rejestrze cen nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 51,1 m² do 62,8 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 26.10.2007, a ostatnia z dnia 18.10.2022. W ostatnich 2 latach odnotowano 0 transakcji.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 1 993 zł/m², a mediana metrażu 59,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 10 1 993 zł/m² 122 500 zł 59,5 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat mikołowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mikołowskim w 2025 r.: 8 317 zł miesięcznie. To 88,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 127,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 122 500 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie mikołowskim 21,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 24,7 do 21,8.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie mikołowskim w 2025 r.: 3,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 5,9% do 3,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 4,4 do 4,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
122 500 zł
Mediana ceny za m²
1 993 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
59,5 m²
Szacunkowy dochód netto
6 000 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 317 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat mikołowski
Liczba mieszkań w próbie
10
Cena całego mieszkania 122 500 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 71 997 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 99 807 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mikołowskim

?
8 317 zł+127,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
88,7%+0,6
Stopa bezrobocia?
3,6%-2,3

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie mikołowskim

?
21,8-2,9
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
4,9+0,5

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
16.12.2015 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 4_LOK 165 000 zł 3 229 zł/m² ? 51,1 m² ? 3 2
15.07.2011 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 15_LOK 165 000 zł 2 628 zł/m² ? 62,8 m² ? 4
27.10.2008 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 13_LOK 140 000 zł 2 347 zł/m² ? 59,7 m² ? 4
10.04.2008 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 1_LOK 112 000 zł 1 890 zł/m² ? 59,3 m² ? 4
26.10.2007 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 5_LOK 117 000 zł 1 990 zł/m² ? 58,8 m² ? 4
26.10.2007 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 15_LOK 125 000 zł 1 991 zł/m² ? 62,8 m² ? 4
26.10.2007 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 7_LOK 125 000 zł 1 991 zł/m² ? 62,8 m² ? 4
26.10.2007 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 8_LOK 102 000 zł 1 995 zł/m² ? 51,1 m² ? 3
26.10.2007 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 4_LOK 100 000 zł 1 957 zł/m² ? 51,1 m² ? 3
26.10.2007 Osiedle Centrum 8, Łaziska Górne Lokal 13_LOK 120 000 zł 2 011 zł/m² ? 59,7 m² ? 4