Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Zwycięstwa 2A, Ornontowice

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat mikołowski

Kod podziału terytorialnego

2408

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 17 listopada 2024 – 17 listopada 2025 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Zwycięstwa 2A, Ornontowice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 17,2 m² do 808,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 20 listopada 2011, a ostatnia z 17 listopada 2025.

Inne lokale: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 736 zł/m², a mediana powierzchni 33,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Inne lokale 2 brak danych brak danych brak danych
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat mikołowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie mikołowskim w 2025 roku: 8 319 zł miesięcznie. To 88,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie mikołowskim 16,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie mikołowskim w 2025 roku: 3,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,9% do 3,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 319 złmiesięcznie

    +127,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,8%

    +0,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,6%

    −2,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,6

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Zwycięstwa 2A, Ornontowice

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu, 17 listopada 2025, 40,4 m²

      55 000 złCena za metr kwadratowy: 1 361 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,4 m²
      • 1 izba
    2. Sprzedaż lokalu, 20 marca 2025, 66,9 m²

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 196 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 66,9 m²
      • 1 izba
    3. Sprzedaż lokalu, 10 czerwca 2019, 28,3 m²

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 707 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 28,3 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu, 2 października 2017, 33,7 m²

      24 800 złCena za metr kwadratowy: 736 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,7 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu, 30 maja 2017, 55,5 m²

      35 000 złCena za metr kwadratowy: 631 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,5 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu, 8 grudnia 2016, 17,2 m²

      30 960 złCena za metr kwadratowy: 1 800 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 17,2 m²
      • 1 izba
    7. Sprzedaż lokalu, 19 września 2016, 33,7 m²

      24 800 złCena za metr kwadratowy: 736 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,7 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
    8. Sprzedaż budynku, 30 grudnia 2014, 491 m²

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 61 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 491 m²
      • poza medianami cen
    9. Sprzedaż lokalu, 28 listopada 2013, 28,3 m²

      13 000 złCena za metr kwadratowy: 459 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 28,3 m²
      • 1 izba
    10. Sprzedaż lokalu, 7 grudnia 2011, 0,18 m²

      brak danych

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 0,18 m²
      • udział 107/6356
      • 1 izba
      • jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    11. Sprzedaż lokalu, 7 grudnia 2011, 0,4 m²

      brak danych

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 0,4 m²
      • udział 107/6356
      • 1 izba
      • jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu, 7 grudnia 2011, 0,83 m²

      brak danych

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 0,83 m²
      • udział 107/6356
      • 1 izba
      • jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    13. Sprzedaż budynku, 20 listopada 2011, 808 m²

      22 440 złCena za metr kwadratowy: 28 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 808 m²
      • poza medianami cen

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych