Adres · Ceny transakcyjne
Olbrychta Strumieńskiego 1, Mysłowice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2470
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 12 października 2022 – 12 października 2023 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Olbrychta Strumieńskiego 1, Mysłowice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 17 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 27,3 m² do 46,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 1 grudnia 2009, a ostatnia z 12 października 2023.
Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 729 zł/m², a mediana powierzchni 36,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: Mysłowice Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 108 667 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 729 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 36,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 924 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 064 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Mysłowice
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Mysłowicach w 2025 roku: 8 064 zł miesięcznie. To 86,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 112,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 108 667 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Mysłowicach 30,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Mysłowicach w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,9% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 064 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
30,4
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 października 2023 | 204 000 zł | 4 350 zł/m² ? | 46,9 m² | 1/1 ? | 4 | 4 | |
| 21 czerwca 2021 | 245 000 zł | 5 292 zł/m² ? | 46,3 m² | 1/1 ? | 4 | 3 | |
| 26 lutego 2021 | 108 667 zł | 2 327 zł/m² ? | 46,7 m² | 1/1 ? | 4 | 6 | |
| 28 stycznia 2021 | 108 000 zł | 3 776 zł/m² ? | 28,6 m² | 1/1 ? | 2 | 2 | |
| 3 listopada 2020 | 125 000 zł | 3 453 zł/m² ? | 36,2 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 3 września 2020 | 192 000 zł | 4 094 zł/m² ? | 46,9 m² | 1/1 ? | 4 | 4 | |
| 15 grudnia 2017 | 120 000 zł | 3 200 zł/m² ? | 37,5 m² | 1/1 ? | 3 | 5 | |
| 23 marca 2016 | 151 000 zł | 3 254 zł/m² ? | 46,4 m² | brak danych | 4 | 2 | |
| 9 lipca 2015 | 115 000 zł | 2 478 zł/m² ? | 46,4 m² | brak danych | 4 | 2 | |
| 1 października 2013 | 70 000 zł | 2 564 zł/m² ? | 27,3 m² | brak danych | 2 | 4 | |
| 14 lutego 2013 | 77 500 zł | 2 729 zł/m² ? | 28,4 m² | brak danych | 2 | 5 | |
| 12 listopada 2012 | 70 000 zł | 2 465 zł/m² ? | 28,4 m² | brak danych | 2 | 3 | |
| 27 czerwca 2012 | 75 000 zł | 2 660 zł/m² ? | 28,2 m² | brak danych | 2 | 3 | |
| 16 kwietnia 2012 | 160 000 zł | 3 412 zł/m² ? | 46,9 m² | brak danych | 4 | 3 | |
| 30 listopada 2010 | 75 460 zł | 2 685 zł/m² ? | 28,1 m² | brak danych | 2 | 3 | |
| 15 października 2010 | 60 000 zł | 2 113 zł/m² ? | 28,4 m² | brak danych | 2 | 5 | |
| 1 grudnia 2009 | 74 000 zł | 2 643 zł/m² ? | 28,0 m² | brak danych | 2 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych