Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Majora Sucharskiego 54, Myszków

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat myszkowski

Kod podziału terytorialnego

2409

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 21 listopada 2022 – 21 listopada 2023 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Majora Sucharskiego 54, Myszków ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 15 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,3 m² do 70,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 13 marca 2017, a ostatnia z 21 listopada 2023.

Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 880 zł/m², a mediana powierzchni 53,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat myszkowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    151 950 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 880 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 191 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 852 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat myszkowski
    Liczba mieszkań w próbie
    13

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myszkowskim w 2025 roku: 7 852 zł miesięcznie. To 83,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 151 950 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie myszkowskim 37,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie myszkowskim w 2025 roku: 5,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 852 złmiesięcznie

    +135,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,8%

    +3,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,9%

    −7,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    37,0

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Majora Sucharskiego 54, Myszków

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2023, 50,3 m²

      201 200 złCena za metr kwadratowy: 4 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2023, 50,8 m²

      203 200 złCena za metr kwadratowy: 4 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 sierpnia 2023, 70,5 m²

      375 000 złCena za metr kwadratowy: 5 319 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,5 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu, 29 listopada 2019, 70,5 m²

      200 425 złCena za metr kwadratowy: 2 843 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,5 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2019, 53,1 m²

      151 950 złCena za metr kwadratowy: 2 862 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2019, 53,3 m²

      153 525 złCena za metr kwadratowy: 2 880 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2019, 50,3 m²

      148 825 złCena za metr kwadratowy: 2 959 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 września 2019, 53,1 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 883 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lipca 2019, 70,6 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 125 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,6 m²
      • 5 izb
      • piętro 3
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 maja 2019, 53,3 m²

      158 275 złCena za metr kwadratowy: 2 970 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2018, 35,3 m²

      109 825 złCena za metr kwadratowy: 3 111 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2018, 50,3 m²

      134 złCena za metr kwadratowy: 2,67 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 września 2018, 70,6 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 125 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,6 m²
      • 5 izb
      • piętro 3
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lipca 2018, 53,1 m²

      115 000 złCena za metr kwadratowy: 2 166 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2017, 70,6 m²

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 2 337 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,6 m²
      • 5 izb
      • piętro 5

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych